KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Kocasinan'da karkas apartman ve arsası icradan satılıktır

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047777
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : YEMLİHA MAH. / ANKARAYOLU KÖYLER
Oda Sayısı : 5+1
: 742
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2856 ESAS
Muhammen Bedeli
:
591,847 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2019/2856 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 112 Ada, 1 Parsel, YEMLİHA Mahalle/Köy, Satış konusu taşınmaz Kayseri İli Kocasinan İlçesi Yemliha Mahallasi cilt 123, sayfa 12219, ada 112, parsel 1 de 742,39 m2 yüzölçümlü ''İki katlı karkas apartman ve arsası'' olarak kayıtlıdır.Tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmaz Kayseri İli Kocasinan İlçesi Yemliha Malallesi Kıbrıs Sokak No:67 adresindedir.Taşınmaz üzerinde 3 katlı karkas betonarme yapı yapılmış ve arsa etrafında duvarlar bulunmaktadır.Yapının taban alanı 223,00 m2 toplam alanı 669,00 m2 olarak inşa edilmiştir.Yapının her katında 1 daire olmak üzere toplam 3 daire bulunmaktadır.Yapı çatılı asansörsüz, dış cephesi mantolamasız sıva üzeri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır.Yapının ana giriş kapısı batı cepheye bakmakta olup ana kapısı demir doğrama giriş hol kat hol ve merdiven kovası zeminleri mozaik betondur. Dairelerin özellikleri aynı olup dış kapıları ahşap doğramadır. Dairelerin iç özellikleri ise 5 oda, mutfak, antre, 3 balkon, tuvalet ve banyodan oluşmaktadır. Dairelerin ic kapıları ahşap pres, pencereler ve balkon kapıları ahşap doğramadır. Mutfak tezgahı demirden olup altında ve üstünde dolap yoktur. Yapıdaki daireler soba ile ısınmakta olup yapının yaşı 10-11 yıllıktır. Parselin etrafında yapılmış beton duvarlar vardır. Duvarların üzerinde küpeşte ve dışında sıva ile boya yoktur. Yükseklikleri yaklaşık 1 m civarı olup bir adet araç ile iki adet normal demir doğrama kapı bulunmaktadır.Taşınmaz Kayseri kocasinan belediyesi plan ve proje Müdürlüğünden alınan bilgiler neticesinde bahse konu taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut ve yola alanında kaldığı anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 742,39 m2
Arsa Payı : tam
Kıymeti : 591.847,45 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2856 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR