KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 4+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154400
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ERKİLET DERE MAH. / ERKİLET
Oda Sayısı : 4+1
: 125
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 38 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/78 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
18.06.2020 14:10
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/78 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 390 Ada, 16 Parsel, ERKİLET Mahalle/Köy, 39 Nolu Bağımsız Bölüm Kayseri İli,Kocasinan İlçesi,Erkilet Mah. 390 Ada No,16 Parsel de kayıtlı 1.600,01 yüzölçümlü Arsa vasıflı Ana taşınmazda bulunan1/40 arsa paylı 39 Bağımsız bölüm no daki'' mesken '' vasıflı taşınmazın tam hissesi satılacaktır. satışa konu ana taşınmazın her katında dört daire üzerine betonarme niteliğinde bodrum kat+ zemin kat+ 9 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Binada toplamda 40 adet konut niteliğinde taşınmaz bulunmaktadır.Bu duruma göre daireler, merdiven kovasının çıkış istikametinde sağda ve solda konuşlandırılmıştır. Binada iki adet asansör bulunmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılmıştır. Ayrıca alüminyum doğramadan imal edilmiş rüzgarlık kapısı bulunmaktadır. Merdiven ve sahanlık tabanları seramik ile kaplanmıştır. Kat sahanlık duvarları sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Merdiven korkulukları demir doğramadan imal edilmiştir.Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binada çatı mevcut olup, binanın giriş istikameti bina yerleşimine göre kuzey cepheye bakmaktadır. Satış konusu taşınmaz binanın 9. katında mesken niteliğine bulunmaktadır Satış konusu daire Projesine göre bürüt 125,00 m² alanlı olarak inşa edilmiştir. Dolayısı ile bürüt Kaks?tan hareketle Daire net alanı 100 m² olarak tespit edilmiştir. Satış konusu bu daire 4 oda + Mutfak + Banyo + WC olarak projelendirilmiştir. Daireye giriş dekoratif çelik kapılı olmakla beraber, daire içerisi oda zeminleri laminant parke kaplamalı olup, mutfak, wc- banyo, antre gibi ıslak zeminler seramik kaplıdır. Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Daire oda tavanları sıva üzeri tavan boyası ile boyanmıştır. Pencereler ahşap desenli PVC doğramadan imal edilmiştir. Oda kapılarının ise ahşap doğramadan Amerikan panel türü kapıdan yapıldığı tespit edilmiştir.Mutfak içerinde, mutfak dolabı ve tezgâhı mevcuttur.Satış konusu bu taşınmaz bağımsız bölüm Güney-Doğu cephelerine bakmaktadır.Dairede balkon mevcut olup, satış konusu daire merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 10 yılık bina olduğu bilgisine ve fiili durumdaki yapının durumu ve bakımlı oluşu dikkate alınarak, taşınmazın değerlendirilmesinde göz önünde bulundurulmuştur. Satış konusu taşınmazın çevresi boş araziler ve yüksek katlı apartmanlarla çevrili olmakla beraber son yıllar içerisinde özellikle ana arterler üzerinde yüksek katlı yapıların yoğunlaşmaya başladığı görülmüştür. Bölge genel olarak orta gelirli memur ve işçi sınıfındaki insanların tercih ettiği bir konuma sahiptir ki Kayseri için gelişimini yıllar önceden tamamlamış bir konum özelliği arz etmektedir. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii,okul ve sağlık kurumlarına yakın konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır.
Adresi : Erkilet Osmangazi Mah. 54. Sk. Uydukent Sitesi No: 8/39 Kocasinan / KAYSERİ Arsa Payı : 1/40 İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında “Konut” alanında kaldığı tespit edilmiştir. Kıymeti : 190.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : ipotek şerhi/Beyan: Yönetim Planı: 22/09/2008/Beyan:AT 3402 Sayılı Kanunun Ek 1. Mad. Uygulamasına tabidir. / Tapu kaydındaki gibidir/ Dosyasında 1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 14:10 - 14:15 arası 2. Satış Günü : 18/06/2020 günü 14:10 - 14:15 arası Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/78 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR