KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062136
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : YILDIZEVLER MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/39 ESAS
Muhammen Bedeli
:
425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 11:20
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/39 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 Nolu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 4659 Ada, 11 Parsel, YILDIZEVLER Mahalle/Köy, İkiyüzlü Mevkii, C Blok 6. Kat 12 Nolu Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken vasfındaki taşınmazdır. Bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmaz; Bodrum Kat, Zemin kat, 9 normal kat ve çatıdan oluşmaktadır. Betonarme karkas tarzında yapılan bu bina yaklaşık olarak 5 yıllık bir binadır. Her katta 2 adet daire bulunmaktadır. Bu yapı doğalgazlı merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Bina ana giriş kapısı alüminyum doğramalı ve sinerji ısı camlı kapıdır. İçeride otomatik açılır rüzgarlık yapılıdır.Yapının dış cephesinde ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılmış olup, sıvalı ve akrilik boyalıdır. Yapıda 2 adet asansör bulunmaktadır. Binanın giriş zemini granit seramik kaplamadır. Bina girişinde duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Tavanda alçıpan gizli ışıklandırma ve led aydınlatma yapılıdır. Merdivenler seramik kaplamalı ve alüminyum profil korkulukludur. İpotekli bağımsız bölüm güney ve batı yönlerinde 2 cephelidir. Giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. 2 adet Yatak Odası, salon, mutfak nişi-yemek-Oturma Odası, banyo, lv-wc, antre, duş, 2 adet hol, giyinme bölümü ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Mutfak nişi cam seperatörle yemek yeme bölümünden ayrılmış olup, yemek yeme bölümü ile salon arsında duvar olmayıp, fiilen ortak kullanılmaktadır.Antrede vestiyer yapılıdır. Dairenin zemini, normal odalarda laminat parke, ıslak hacimlerde seramik kaplamadır. Duvarlar alçı sıvalı ve üzeri dekoratif duvar kağıdı kaplıdır. Antre, mutfa, salon ve o.odası tavanlarda alçıpandan gizli ışıklandırma ve led aydınlatma yapılıdır.Diğer hacimlerin tavanları sıvalı ve plastik boyalıdır.Banyo, lv- wc duvarları tavana kadar kısmen fayans kaplı, kısmen de duvar kağıdı kaplıdır. Banyoda duşa kabin, klozet ve dolaplı lavabo vardır. İç kapılar Panel kapı, Pencereler ise PVC doğrama olup ısıcamlıdır. Mutfakta özel döküm mermerden tezgah yapılı olup, tezgahın altında ve üstünde laminat kaplamalı MDF kapaklı, sunta lam levha gövdeli mutfak dolabı yapılıdır. Mutfakta tezgah üstü kısmi fayans kaplıdır. Bu dairede 1. Sınıf malzeme ve işçilik uygulanmıştır. Bu dairede doğalgazdan faydalanılmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Yıldızevler Mah. 316. Sok. Star Life C Blok No:5 K:6/12 Merkez / KAYSERİ
Yüzölçümü : 5.867,55 m2
Arsa Payı : 195/23000
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında E=2,00 Yoğunluklu, Y Ençok: n olan konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/39 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR