KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980885
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : SERÇEÖNÜ MAH. / VALİLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1750 Esas
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ

2018/1750 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
1 NOLU TAŞINMAZ:İcra takibine konu taşınmaz; Şerçeönü Mahallesi, Ahmetpaşa Caddesi, Erciyes Sitesi B Blok B Giriş Apartmanı, No: 56/3 Kocasinan Kayseri adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz, Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Pervane Mahallesi, 853 ada, 3614 parsel nolu, 800 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki kargir apartmanın 3. katında konumlanmış olan 17 Bağımsız Bölüm Nolu Meskendir. Bu meskenin arsa payı ise 12/800 hissedir. Söz konusu mesken mülkiyeti Mustafa KAYAR'a aittir. Tapu beyanlar hanesinde ana gayrimenkul yola 6 m² tecavüzlüdür ibaresi yer almaktadır. Taşınmaz kat irtifak projesinde tek parça olarak planlanmışken kullanım esnasında A ve B giriş olarak kullanılmaktadır dolayısı ile adreste taşınmaz numarası B blok 3 iken tapu kaydı ve kat irtifak projesinde 17'dir.
Bu taşınmazın arsası, Kocasinan Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkânlarından yararlanır durumda, düz topografyalı, her yönden yola cephelidir. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği ticaret nitelikli 13 katlı konut alanında kalmaktadır.
Söz konusu meskenin bulunduğu apartman çevresinde kendisi ile benzer özelliklere sahip çok katlı apartmanlar bulunmaktadır. Taşınmaz batıdan Ahmet Paşa Caddesine cepheli, Şükrü Malaz İlkokuluna 270 metre, Mustafa Kemal Paşa Bulvarına 270 metre, Kocasinan Bulvarına 550 metre, Kayseri Cumhuriyet Meydanına 650 metre uzaklıkta konumlanmıştır.
Erciyes Sitesi B Blok Apartmanı ise, bodrum + zemin + asma+ 11 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, ahşap oturtma çatılı, kaloriferle ısıtılan doğalgaz tesisatlı, asansörlü, 4C yapı sınıflı, % 20 yıpranma oranlıdır.
Bu apartmanın 3. katında yer alan 17 bağımsız bölüm nolu (adrese göre B giriş 3 nolu) mesken ise; 160 m² inşaat alanlı, 123,60 m² net alanlı, çelik giriş kapılı, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, antre ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Mekan duvarları saten alçı sıva üzeri boya ve badanalı, mekan iç kapıları ahşap press doğramalı, pencereleri PVC doğramalıdır. Normal mekan zeminleri laminant parke kaplamalı, ıslak mekan duvar ve zeminleri fayans kaplamalıdır. Söz konusu mesken kuzey ve cepheli olup, bu cephelerden doğal ışık almaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : 2 NOLU TAŞINMAZ:İcra takibine konu taşınmaz; Bahçelievler Mahallesi, Tepebağlar Caddesi, No: 39/9 Talas Kayseri adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz, Kayseri İli, Talas İlçesi, Harman Mahallesi, 275 ada, 2 parsel nolu, 1.327,09 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki kargir apartmanın 2. katında konumlanmış olan 9 Bağımsız Bölüm Nolu Meskendir. Bu meskenin arsa payı ise 1/24 hissedir. Söz konusu mesken mülkiyeti Ömer KAYAR'a aittir.
Bu taşınmazın arsası, Talas Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkânlarından yararlanır durumda, düz topografyalıdır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği emsal 1,90, yükseklik en çok 50,50 metre yapılaşma izinli ve konut alanında kalmaktadır.
Söz konusu meskenin bulunduğu apartman çevresinde kendisi ile benzer özelliklere sahip çok katlı apartmanlar bulunmaktadır. Taşınmaz kuzeyden Tepebağlar Caddesine cepheli, komando caddesine 250 metre, Osman Neyire Akgöz İmam Hatip Lisesine 300 metre, Talas Kaymakamlığına 900 metre, Kayseri Cumhuriyet Meydanına 6,7 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır.
Bağımsız bölümün içerisinde bulunduğu apartman ise, bodrum + zemin + 8 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, ahşap oturtma çatılı, kaloriferle ısıtılan doğalgaz tesisatlı, asansörlü, 4A yapı sınıflı, % 20 yıpranma oranlıdır.
Bu apartmanın 2. katında yer alan 9 bağımsız bölüm nolu mesken ise; yaklaşık 145 m² inşaat alanlı, 115 m² net alanlı, çelik giriş kapılı, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, antre ve 3 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Mekan duvarları boya ve badanalı, mekan iç kapıları ahşap doğramalı, pencereleri PVC doğramalıdır. Söz konusu mesken güney, batı ve doğu cepheli olup, bu cephelerden doğal ışık almaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1750 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR