KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199137
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : SÜMER MAH. / YENİ MAHALLE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ GÜNDEM 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/175 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
08.10.2020 14:45
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/175 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Kayseri ili, Kocasinan ilçesi, Sümer Mah. 4141 ada, 2 parselde kayıtlı, 4.327,97 m2 yüzölçümlü arsa vasfındaki ana taşınmazın 13/1066 arsa paylı, 3. Kat B Girişi 9 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken vasfındaki taşınmazın tam hissesidir. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum kat, zemin kat ve 13 Normal kattan oluşmaktadır. Bodrum katta ortak alanlar, zemin kat ve normal katta mesken nitelikli alanlar ve her katta 3 adet daire bulunmaktadır. Çift asansörlüdür. Payaslı sokak cepheli ana yapı betonarme karkas olarak inşa edilmiş, yapı yaklaşık olarak 8-9 yıllık, doğalgazlı merkezi pay ölçerlidir. Bina giriş zemini; granit kaplama, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Tavanda gizli aydınlatmalı ters tavan uygulaması mevcuttur. Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama sürgü kapıdır. İpotekli mesken bu binanın 3. katındaki 9 nolu bağımsız bölümdür. Mesken 90 m2 net alanlı olup, daire girişi, antre, cam balkonlu salon, günlük oda, cam balkonlu mutfak, ebeveyn yatak odası, çocuk odası, wc, banyo, 2 balkon şeklinde planlanmıştır. Daire cephesi güney, kuzey ve doğu yönlere 3 cephelidir. Daireye giriş çelik kapılı olmakla beraber, daire içerisi oda ve salon zeminleri laminant parke kaplamalı, mutfak ve ıslak hacimler seramik kaplıdır. Daireye ait duvarlar saten alçı üzeri boyalıdır. Mutfak, laminant mutfak dolabı ve çimstone mutfak tezgahı, tezgah arası fayansdır. Banyo ve wc de ters tavan uygulaması mevcut olup, banyo duvarları ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplamadır ve banyoda duş kabini mevcuttur. Dairede iç kapılar amerikan panel, pencereler PVC dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Turgut Reis Mah. Payaslı Sokak Sıla Apartmanı B Giriş Kat:3 No:9 Kocasinan / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 uygulama imar planında E=2,00 Yençok= n yapılaşma şartlarına sahip konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 08/10/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi "İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince NAKİT TEMİNATIN BANKA HESABINA YATIRILMASI GEREKTİĞİNDEN, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR940001500158007308959017 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi" veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Nakit teminat ile satışa iştirak edilemeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/175 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR