KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153038
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ERCİYESEVLER MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
Oda Sayısı : 3+1
: 139
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3688 Esas
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ

2016/3688 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 2452 Ada, 1 Parsel, KAVAKYAZISI Mahalle/Köy, 26 Nolu Bağımsız Bölüm Satış konusu taşınmaz, Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Erciyesevler Mahallesi,Kır Sokak, Erdem Sitesi, No: 4/26 açık adreste bulunmaktadır.Yaklaşık 150m batıda Tuna Caddesi, yaklaşık 200m kuzeyde Osman Zeki Yücesan Ortaokulu, yaklaşık 200m güneyde Billur Caddesi ve yaklaşık 300m kuzeydoğuda 30 Ağustos Bulvarı bulunmaktadır. Şehrin kuzeydoğu bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 3000 m uzaklıktadır.Taşınmazın yeri ve konumu itibari ile Şehir merkezi içinde kalmakta olup etrafında kendine benzer 10-12 katlı yapılar bulunmaktadır. Bölge olarak orta ve üst düzeyde insanların tercih ettiği yer konumundadır.Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır.
Satış konusu taşınmazın bulunduğu yapı bodrum, zemin ve 10 normal kattan oluşmakta, betonarme karkas bir binadır. Yapının etrafı beton duvarlar üzeri ferforje demirler ile çevrilidir. Binanın güneydoğu cephesinde zemini kilitli parke taşı döşeli otopark yer almaktadır.Yapının ana giriş kapısı kuzeybatı cepheye bakmakta olup giriş kapısına 6 adet mermer kaplı merdiven ile ulaşılmakta, giriş ana kapısı sensörlü alüminyum doğramadır. Giriş holünde aynı şekilde sensörlü alüminyum doğrama rüzgârlık kapısı mevcuttur. Giriş hol zemini ve duvarları mermer kaplama, tavanı ise alçıpan ile led ve spot aydınlatmalı ters tavandır. Kat hol ve merdiven kovası zeminleri ve duvarların yarısı mermer, diğer duvar yarısı ise saten alçı üzeri plastik boyadır. Binanın her katında 3 daire toplam 33 mesken bulunmaktadır. yapı çatılı, çift asansörlü, dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı yaklaşık 10-15 yıllıktır.
Satış Konusu 26 Nolu Bağımsız Bölümün Özellikleri: Taşınmaz 8. katta bulunmakta brüt alanı 186,00m2, net alanı ise 139,50m2 dir. Satış konusu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, antre, taşlık, 2 adet balkon, wc-lavabo ve banyodan oluşmaktadır. Dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar ahşap press, balkon ve pencereler ise ısıcamlı pvc doğramadır. Salon ve odaların zeminleri ahşap parke, antre ve mutfak zemini mermer, ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarları seramik kaplama, odalar, antre, salon ve mutfak duvarları ise saten alçı üzeri saten boyadır. Antre tavanında saten alçı ile gizli led aydınlatmalı ters tavan, diğer odalar ile salon tavanlarında ise kenar ve orta göbek kısmında kartonpiyer süslemesi yapılmış ve tavan boyası ile boyalıdır. Mutfak L şeklinde olup tezgâh döküm mermerdir. Tezgâh üzerinde ve altında laminat dolaplar mevcut ve üst dolap ile tezgâh arası duvar cam seramiktir.Balkonlar pvc kapatılmış, banyoda duşakabin bulunmaktadır. Satış konusu taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta olup cephesi kuzeydoğudur.
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 2.323,14 m2
Arsa Payı : 6/192
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3688 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR