KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095735
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ZÜMRÜT MAH. / YENİ MAHALLE
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HAKİMİYET 2000 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/176 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/176 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, 3135 Ada, 4 Parselde kayıtlı, 521,00 m2 yüzölçümlü, 4/32 arsa paylı, arsa vasfındaki ana taşınmazın 1. Kat 3 nolu mesken vasfındaki bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerindeki bina Bodrum Kat, Zemin Kat ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Bodrum katta ortak alanlar, zemin kat ve normal katta mesken nitelikli alanlar, katta 2 daire, asansör bulunmamaktadır. Çeltik cepheli ana yapı betonarme karkas olarak inşa edilmiş, 2006 yılında inşa edilen bir binadır. Doğal gazlı bireysel kombi ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. Bina giriş zemini; mermer kaplama, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 1. Katındaki 3 nolu meskendir. Mesken 3+1 olarak planlı, 80 m2 net alanlıdır. Güney, Doğu ve Batı yönlerine 3 cephelidir. Daire girişi, antre, balkonlu salon, günlük oda, pvc doğramalı camekanlı kapalı balkonlu mutfak, ebeveyn yatak odası, çocuk odası, wc, banyo, 2 balkondan oluşmaktadır. Daireye giriş çelik kapılı olmakla beraber, daire içerisi oda ve salon zeminleri laminant parke kaplamalı, mutfak ve ıslak hacimler seramik kaplıdır. Daireye ait duvarlar saten alçı üzeri boyalı ve antre duvarları kağıt kaplamadır. Odalarda ve antre de kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Mutfak, laminant mutfak dolabı ve çimstone mutfak tezgahı, tezgah arası fayansdır. Banyo ve wc de ters tavan uygulaması mevcut olup, banyo duvarları ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Dairede iç kapılar ahşap pres, pencereler PVC dir. Daire, Bireysel kombi sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Zümrüt Mah. Çeltik Sokak Cemil Baba Apartmanı Kat:1 No:3 Merkez / KAYSERİ
İmar Durumu: 1/1000 uygulama imar planında E=1,60 Yençok= n yapılaşma şartlarına sahip konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti: 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/176 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR