KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri Kocasinan'da 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199773
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/40 Satış
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.11.2020 14:00
Satış Yeri
:
2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/40 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Mevcut bilirkişi raporuna göre"Satışa konu taşınmaz Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 1591 Ada, 510 Parselde tapuya kayıtlı mesken niteliğindeki 1. Kat 3 nolu Bağımsız Bölümdür. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana yapı, bodrum + zemin + 1 normal + teras kattan oluşmaktadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır, ana yapının çatısı mevcut ve kiremit kaplıdır. Ana yapının her katında 1 adet mesken bulunmaktadır. Ana yapının giriş kapısı demir doğramadır. Satışa konu 3 nolu bağımsız bölüm nolu taşınmaz ana yapının 1.katında yer almakta olup fiilen mesken olarak kullanılmaktadır. Mesken yaklaşık brüt alanının 100,00 m² olduğu, doğu ve güney olmak üzere 2 cepheli olduğu anlaşılmaktadır. Bağımsız bölüm 2 oda + salon + mutfak + banyo + lv-wc + antre ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin oda zeminleri ahşap döşeme, iç oda duvarları sıva üzeri plastik boyalı, iç oda kapıları ve pencereleri ahşap doğrama, mutfakta mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur.Mesken soba ile ısıtılmaktadır." Şeklinde tespit yapılmıştır.
Adresi: Satış konusu taşınmaz, Barbaros Mahallesi, Ersoy Sokak, Kat:1 No:25/3 Kocasinan/KAYSERİ adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 1/5
İmar Durumu : Satışa konu Sümer Mahallesi, 1591 ada, 510 sayılı parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/11/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Mevcut bilirkişi raporuna göre "Satışa konu taşınmaz, Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Alpaslan Mahallesi, ada 3068, parsel 2 de tapuya kayıtlı 1.Kat 5 Nolu bağımsız bölüm numaralı mesken niteliğindeki taşınmazdır. Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu ana yapı, bodrum + zemin + 8 normal kattan oluşmaktadır. Yapının dış mantolama yalıtım üzeri sıvalı ve boyalıdır, ana yapının çatısı mevcut ve kiremit kaplıdır. Ana yapının her katında 4 adet mesken bulunmaktadır. Ana yapının merdiven basamakları ve kat holleri seramik kaplama olup ana yapıda tek asansör bulunmaktadır. Satışa konu 5 nolu bağımsız bölüm ana yapının 1.katında yer almakta olup fiilen mesken olarak kullanılmaktadır. Meskenin yaklaşık brüt alanının 110,00 m² olduğu ve kuzey yönde tek cepheli olduğu anlaşılmaktadır. Bağımsız bölüm 2 oda + salon + mutfak + banyo + lv-wc + antre ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin oda zeminleri laminant, ıslak zeminler ise seramik kaplıdır. iç oda duvarları sıva üzeri plastik boyalı, iç oda kapıları ahşap pres kapı, pencereleri ve balkon kapısı ise pvc doğrama ısı camlıdır, mutfakta mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur.Mesken doğalgaz merkezi sistem ile ısıtılmaktadır." şeklinde tespit yapılmıştır.
Adresi: Bu taşınmaz, Alpaslan Mahallesi, Sivas Bulvarı, Şato Apt. Kat:1 No:116/5Melikgazi/KAYSERİ bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 26/912
İmar Durumu : Satışa konu Alpaslan Mahallesi, 3068 ada, 2 sayılı parselin; 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde 9 katlı ticaret nitelikli konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir. (SSK Genel Müdürlüğü tarafından 22/02/1985 tarih ve844 yevmiye numarası ile ipotek şerhi bulunmaktadır.)
1. Satış Günü : 02/10/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 02/11/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri: 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ
SATIŞ ŞARTLARI :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinc igünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV % 1,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/40 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR