KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Kocasinan'da 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093259
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : SERÇEÖNÜ MAH. / VALİLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/91 Esas
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ


2019/91 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Serçeönü Mah, 809 Ada, 1722 Parselde kayıtlı, 170,94 m2 yüzölçümlü, 10/150 arsa paylı, arsa vasfındaki ana taşınmazın, 3.kat 13 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerinde bulunan bina, Bodrum Kat, Zemin Kat ve 4 Normal kattan oluşmaktadır. Bodrum katta ortak alanlar, zemin katta dükkanlar, diğer katlarda 2' şer adet daire bulunmaktadır. Asansör bulunmamaktadır. Yapı betonarme karkas olarak inşa edilmiş, yaklaşık olarak 40 yıllık bir binadır. Soba ile ısıtılmaktadır. Bina giriş zemini dökme mozaik, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş demir doğramadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 3.katındaki 13 bağımsız bölümdeki meskendir. 80 m2 net alanlı olan mesken antre, salon, oturma odası, mutfak, ebeveyn odası, 2 balkon, banyo ve wc olarak planlanmıştır. Kuzey ve Doğu yönlerine cephelidir. Daireye giriş çelik kapılı olmakla beraber, daire içerisi antre, mutfak, oda zeminleri yerinde dökme mozaik, salon zemini laminat parke kaplamalı, ıslak hacimler seramik kaplıdır. Daireye ait duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta, ahşap mutfak dolabı ve mermer mutfak tezgahı, tezgah arası fayansdır. Dairede iç kapılar ahşap, antrede vestiyer bulunmaktadır. Pencereler PVC dir. Daire soba ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Serçeönü Mahallesi Ulak Sokak Selim Apartmanı Kat:3 No: 13 Kocasinan / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ticaret alanı ve yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde "25/02/2015 tarih 4402 yevmiye nolu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi sınırları içinde kalmaktadır" şerhi bulunmaktadır. Diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Kalenderhane Mah, 113 Ada, 98 Parselde kayıtlı, 350,00 m2 yüzölçümli, 180/8040 arsa paylı, arsa vasfındaki ana taşınmazın, 4.kat 31 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerinde bulunan bina, Bodrum Kat, Zemin Kat ve 7 Normal kat oluşmaktadır. Bodrum katta ortak alanlar, zemin katta 11 dükkan diğer katlarda 2' şer adet daire bulunmaktadır. Tek asansörlüdür. Yapı betonarme karkas olarak inşa edilmiş, yaklaşık olarak 40 yıllık bir binadır. Bireysel kombi sistemi ile ısıtılmaktadır. Bina giriş zemini seramik kaplama, duvarlar yaklaşık 1,20 m seramik kaplama ve sıva üzeri boyalıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş demir doğramadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 4.katındaki 31 bağımsız bölümdekimeskendir. 100 m2 net alanlı olan mesken, antre, salon ve oturma odası birleştirilmiş pvc doğramalı kapalı balkon, mutfak, ebeveyn odası, 2 çocuk odası, banyo ve wc olarak planlanmıştır. Daireye giriş çelik kapılı olmakla beraber, daire içerisi oda ve salon zeminleri ahşap parke kaplamalı, antre karo döşeme, ıslak hacimler seramik kaplıdır. Daireye ait duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta, ahşap mutfak dolabı ve mermer mutfak tezgahı, tezgah arası fayansdır. Dairede iç kapılar ahşap, antrede vestiyer bulunmaktadır. Pencereler ahşap görünümlü PVC dir. Daire bireysel kombi sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Kalenderhane Mahallesi Yıldırım Caddesi Çınar Apartmanı B Blok No:6 Kat:4 No:31 Kocasinan / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde "25/02/2015 tarih 4402 yevmiye nolu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi sınırları içinde kalmaktadır" şerhi bulunmaktadır. Diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/91 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR