KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Kocasinan'da 2+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095687
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ZİYAGÖKALP MAH. / YENİŞEHİR
: 85
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ KENTVİZYON HABER 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7110 ESAS
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ

2018/7110 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 6956 Ada, 4 Parsel, ZİYA GÖKALP Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu yapı betonarme karkas olarak inşa edilmiş, bodrum+zemin ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Yapı site içinde yer almakta olup yanındaki bina ile beraber yapılmış iki bloktan oluşmaktadır. Yapının etrafı beton duvarlar ile çevrili ve giriş kapısı doğu cepheye bakmaktadır. Giriş ana kapısı demir doğrama olup giriş kapısına 6 adet merdiven basamağı ile ulaşılmaktadır. Giriş hol, kat holleri ve merdiven kovası zeminleri mozaik beton, duvarları ise sıva üzeri iç cephe boyası ile boyalıdır. Yapıda asansör bulunmamakta, çatılı, dış cephesi sonradan yapılma mantolama üzeri mineral sıva üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın her katında 4 daire toplam 20 mesken vardır. Yapı yaklaşık 20-25 yıllık bir binadır.
Satış konusu daire 1. katta olup brüt alanı 120,00 m2olup net alanı 85,00 m2?dir. Taşınmaz 2 oda, salon, mutfak, tuvalet, banyo, antre ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap press, pencereler ise pvc doğramadır. Tuvalet ve banyo zeminleri seramik, salon, mutfak, odalar ve antre zeminleri ise laminat parkedir. Tuvalet ve banyo duvarları yarıya kadar fayans, diğer duvarlar ise sıva üzeri iç cephe boyası ile boyalıdır. Oturma odası, salon ve antre duvarlarının bir cephesi duvar kâğıdı ile kaplanmıştır. Mutfak tezgâhı çimstone olup tezgâh üstü ve altında laminat dolaplar bulunmakta ve iki dolap arası duvar ise seramik kaplıdır. Taşınmaz kendisine ait doğal gazlı kombi sistem ile ısıtılmakta olup kuzeybatı cepheli bir konumdadır. Taşınmazda kullanılan malzeme 2. sınıftır.
Taşınmazın Çevre ve Konumu: Yaklaşık 50m güneyinde Kanlıca Caddesi, yaklaşık 150m kuzeydoğusunda Şht. Üstm. Mustafa Şimşek İmam Hatip Ortaokulu, yaklaşık 200m batısında Sabit Bozahmetoğlu İlkokulu ve yaklaşık 500m güneybatısında Yeni Oto Sanayi bulunmaktadır.Taşınmaz şehrin kuzeybatısında kalmakta olup Cumhuriyet (şehir ) Meydanına yaklaşık 4500m mesafededir. Taşınmazın yeri ve konumu itibari ile Şehir merkezine yakın konumda bulunmakta ve etrafında kendisi benzer katlı eski yapılar bulunmaktadır. Bölge olarak orta ve altdüzeyde insanların tercih ettiği yer konumundadır. Satış Konusu taşınmaz Pazar yerleri, okul, karakol ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır.
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E:2.00, Yençok: n özellikli konut alanında kalmakta olduğu görülmüştür.
Adresi : Ziya Gökalp Mahallesi, Özkent Sitesi, Gonca Apartmanı, No:3/8 Kocasinan
Yüzölçümü : 759,54 m2
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7110 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR