KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Kocasinan'da 2+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064362
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11324 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ

2018/11324 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, Kavakyazısı Mahallesi 853 Ada, 2967 Parsel sayılı , 583,00 m2 yüzölçümlü taşınmazda 22 nolu bağımsız bölümün bulunduğu arsa doğrudan Şems Sokağa cepheli,İbrahim Halilullah Camine 140 m, Nil Caddesine 40 m, Mustafa Kemal Paşa Bulvarına 280 m, Kocasinan Bulvarına 290 m, Kayseri Cumhuriyet Meydanına 1,4 km uzaklıkta olup,bu arsa üzerinde bulunan Teksin Apt. ise bodrum+zemin+2 normal kat+teras kattan oluşan betonarme karkas taşıyıcı sistemli,kaloriferle ısıtılan, doğalgaz, tesisatlı,3B yapı sınıflı, %25 yıpranma oranlı bir binadır. Bu apartmanın teras katında yer alan 22 nolu bağımsız bölüm ise 95 m² brüt, 80 m² net alanlı,2 oda,1 salon,banyo,mutfak,WC,balkon ve antre mahallerinden oluşan,normal mekan zeminleri laminant parke kaplamalı,normal mekan duvarları ince sıva üzeri badanalı,ıslak mekan zemin ve duvarları fayans kaplamalı,iç kapıları ahşap pres doğramalı, çelik ana giriş kapılı, PVC pencere doğramalı olup,kuzey ve batı cepheli olduğundan bu yönden doğal ışık almaktadır.Taşınmaz meskun mahalde bulunduğundan,çevresindeki ve kendi imar durumu, yararlanabildiği hizmetler ve kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilir olması, serbest alım satış rayiçleri gibi özellikleri birlikte ele alınıp değerlendirildiği takdirde 22 nolu bağımsız bölümün keşif tarihi itibarı ile rayiç değeri 110.000,00-TL olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Fevzi Çakmak Mah. Şems Sok. Teksin Apt. No:19/22 Kocasinan/KAYSERİ
Yüzölçümü : 583,00 m2
İmar Durumu : Kocasinan Belediyesi imar planı sınırları içerisinde,belediye alt ve üst imkanlarından yararlanabilir durumda,%0-2 eğimli,1,80 emsalli,8 kata müsaadeli konut alanı olarak planlıdır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11324 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR