KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 155 m² daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113895
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : YILDIZEVLER MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
: 155
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/116 Esas
Muhammen Bedeli
:
490,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 11:20
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ
GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ


2019/116 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Yıldızevler Mah, 4659 ada, 11 parselde kayıtlı, 5.867,55 m² yüzölçümlü,195/23000 arsa paylı, arsa vasfındaki ana taşınmazın B blok 4.kat 12nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina bitişik nizam, betonarme karkas, 4 A sınıf yapıdır. Bodrum, Zemin Kat ve 11 normal kattan oluşmaktadır. Her katta 3 daire ve zeminde 3 işyeri bulunmaktadır. Yaklaşık 4 yıllık binadır.Çift asansörlüdür. Isıtma sistemi merkezi sistem doğalgazlı kalorimetreli olup, tesisatları çekilidir.Yapının,dış cephe mantolaması yapılıdır. Dış giriş kapısı desenli demir kapı, bina giriş kapısı iseotomatik kapıdır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın B Blok 4. katındaki 12 nolu meskendir. Mesken kuzey ve batı yönlerinde 2 cephelidir. 3 oda, 1 salon, mutfak, yemek bölümü, banyo, lv+wc, duş, antre ve 1 balkondan oluşmaktadı. Daire giriş kapısı özel tasarımlı çelik kasa kapı, iç kapı doğramaları lake kaplamalı ahşap, pencereleri 1.sınıf içten pervazlı, çift açılır, çift ısıcamlı, beyaz PVC kaplamalıdır. Odalar ve mutfak zeminleri 1.sınıf laminat parke, ıslak zeminler tavana kadar 1.sınıf seramik kaplamalıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri dekoratif duvar kağıdı, tavanlar alçıpan üzeri saten alçı tavan boyalıdır. Spot ışıklandırma ve kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Mutfak Amerikan tipiolup, mutfak dolapları country tarzı pvc kaplamave çim stone mutfak tezgahı 1.sınıf malzemeden yapılmıştır. Balkonda özel taş desenli dekorasyon uygulaması yapılı olup,cam balkonu yapılıdır.Antrede vestiyer holde yüklük dolabı bulunmaktadır. Net kullanım alanı yaklaşık 155 m2 dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Yıldızevler Mah. 316Sok.Starlife Sitesi, B Blok No:1/12 Merkez / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 490.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/116 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR