KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 110 m² daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127892
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : SÜMER MAH. / YENİ MAHALLE
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ DENİZ POSTASI 06.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/109 Esas
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 14:50
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2020/109 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 4476 Ada, 2 Parsel, SÜMER Mahalle/Köy, 9. Kat 27 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Sümer mah., 4476 Ada, 2 parselde kayıtlı, 2.244,40 m2 yüzölçümlü, arsa vasfındaki ana taşınmazın 9830472/18852960000 arsa paylı 9. kat 27 nolu bağımsız bölümünde kayıtlı mesken vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum kat, zemin kat ve 13 normal kat ve çatıdan oluşmaktadır. Yapının taşıyıcı sistemi betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Yapım yılı yaklaşık 2017'dir. Bina giriş kapısı ve rüzgarlığı ikiye açılır otomatik kapıdır. Bina giriş zemini ve basamakları mermer kaplamalıdır. Duvarlar alçı sıvalı ve boyalıdır. Yapının dış cephesi ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılı olup, üzeri sıvalı ve akrilik esaslı dış cep boyalıdır. Yapıda 2 adet asansör bulunmaktadır. Doğalgazlı merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. İpotekli mesken bu binanın 9.katındaki 27 nolu bağımsız bölümdür. Mesken giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. Kuzey, batı ve güney yönlerine üç cephelidir. Antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lv-wc, hol, duş ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Net kullanım alanı 110,00 m2 dir. Antresinde vestiyer yapılıdır. Oda zeminleri laminat parke, ıslak hacimlerin ve mutfak zemini seramik kaplamalı, iç kapı kanatları pvc kaplamalı panel kapı, pencere doğramaları pvc doğrama ve ısı camlıdır. Duvarları alçı sıva üzeri silikon boyalı, oda tavanlarnı alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Antre, salon ve oturma odasında kısmi dekoratif duvar kağıdı yapılıdır. Odaların tavanlarında genelde alçıpandan gizli ışıklandırma yapılıdır. Banyo, duş ve lv-wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Islak hacim tavanlarında ters tavan yapılıdır. Banyoda alüminyun doğramalı cam duşa kabin yapılıdır. Mutfakta çimstone tezgah yapılı olup, tezgah altında ve üstünde laminat kaplamalı MDF levha kapaklı, sunta lam gövdeli mutfak dolabı yapılmıştır. Doğalgaz aboneliği bulunmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Turgutreis Mah., Bağdat Cad. Nurşah Sok. Ery Konağı B Blok No:3 Kat:9/27 Merkez / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında serbest yükseklikte konut alanındadır.
Kıymeti : 270.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 14:50 - 14:55 arası 2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/109 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR