KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 105 m2 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113898
Şehir : Kayseri / Kocasinan
: 105
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HAKİMİYET 2000 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/123 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 11:10
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/123 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Sümer Mah. 4136 ada 1 parselde kayıtlı, 4.435,00 m2 yüzölçümlü, 13/1066 arsa paylı, iki bloklu on beş katlı betonarme apartman ve arsası vasfındaki ana taşınmazın, Zemin kat A Giriş 1 nolu Bağımsız Bölümünde kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina betonarme karkas inşaat sistemi ile yaklaşık 7-8 yıl önce tabii zemin üzerinde zemin kat ve 14 normal kat olarak inşa edilmiştir. Üzerinde çatı yapılı olup, dış cephesi sıva üzeri cephe boyası ile kaplıdır. Giriş döşemesi ve duvarlar kısmen mermer, duvar ve tavanları sıva üzeri duvar boyası ile boyalıdır. Katlar arası merdiven demir korkuluklu olup basamak ara ve kat sahanlıkları renkli mozayik kaplıdır. Her katta 3 dairenin yer aldığı ana yapıda doğalgaz bina iç tesisatı yapılıdır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın zemin kat A girişindeki 1 nolu meskendir. Mesken; 3+1 oda olarak projelendirilmiş olup net kullanım alanı 105 m2 dir. Kuzey cepheli olan bağımsız bölüm merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır. Mutfak Banyo ve WC tabanları seramik diğer zeminler laminat parke ile kaplıdır. Odaların duvarları alçı üzeri boyalıdır. İç kapılar ahşap pres, dış kapı ise çelik kapıdır. Pencereler PVC'dir. Mutfakta mermer tezgahı ve altlı üstlü dolabı bulunmaktadır. Mutfak, banyo ve WC duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanacak konumda bulunmaktadır.
Adresi: Turgutreis Mah. Şht.P.Çvş. Nevzat Demircan Cd. No: 9 Gözde Apt. A Giriş Kat: Zemin/1Merkez / KAYSERİ
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti: 180.000,00 TL KDV Oranı: %1 Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 25/02/2020 günü 11:10 - 11:15 arası 2. Satış Günü: 25/03/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri: Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/123 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR