KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan ilçesinde 4+1 daire icradan satılık

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033796
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : YILDIZEVLER MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
Oda Sayısı : 4+1
: 174
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 12
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13741 ESAS
Muhammen Bedeli
:
820,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2016/13741 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, nemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 5175 Ada, 1 Parsel, Yıldızevler Mahalle/Köy, 12. kat C giriş 21 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın net alanı 174 m2'dir. Daire 5 oda , mutfak , banyo - duş , antre ve wc'den oluşmaktadır. Daireye giriş dekoratif parmak izi okuyuculu çelik kapı , oda zeminleri laminat parke , mutfak , wc , banyo , antre gibi ıslak zeminler de laminat parkedir. Duvarlar kısmen duvar kağıdı ve alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Islak hacimlerin duvarları fayanstır. Tavanlarda ters tavan uygulamaları mevcuttur. Pencereler PVc'dir. Oda kapıları melamin kaplama ahşap kapıdır. Mutfak ta mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Güney - batı cephelidir. 3 balkonludur. Merkezi sistemle ısıtılmaktadır.
Adresi : Yıldızevler Mah. 299. Sk Başant RezidansC Blok No. 1 /21Merkez / KAYSERİ
Yüzölçümü : 7.760,17 m2Arsa Payı : 22/5500
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 820.000,00 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13741 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR