İNCESU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri İncesu'da müstakil ev icradan satılıktır

İNCESU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048297
Şehir : Kayseri / İncesu
Semt-Mahalle : VALİ İHSAN ARAS MAH. / İNCESU
: 293
Bulunduğu Kat : Müstakil
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/108 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
387,378 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
İNCESU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İNCESU İCRA DAİRESİ

2019/108 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili , İncesu ilçesi , Vali İhsan Aras mah.si 1690 ada , 43 parselde kayıtlı taşınmaz müstakil ev olup , zemin+ bir katlı , yığma kargir taşıyıcı sistemli , ahşap oturtma çatılı , zemin katı depo ve garaj, birinci katı mesken olarak kullanılan , zemin katıdemir kapı ve pencere doğramalı , duvarları sıva üstü badanlı , birinci katı demir giriş kapılı , ahşap iç kapı doğramalı , Pencerler PVC doğramalı , duarları badanalı, zemin kat 144 m2 , birinçi kat 149 m2 olup toplam 293 m2 inşat alanlıdır. Zemin kat 2 A , birinci kat 3 A yapıyapı sınıflıdır.bahça içinde yaşları 10 - 25 arasında değişen muhtelif cins ve türdemeyve ağgaçları vardır.Taşınmaz ile ilgili ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Vali İhsan Aras Mah.Si Mustfa Özkan Cd. No:26 İncesu / KAYSERİ
Yüzölçümü : 793,45 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli planda konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 387.378,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotekli vehacizli

1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : İNCESU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/108 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR