İNCESU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri İncesu'da 3+1 müstakil ev icradan satılıktır

İNCESU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048302
Şehir : Kayseri / İncesu
Semt-Mahalle : TAHİRİNLİ MAH. / İNCESU
Oda Sayısı : 3+1
: 667
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Kot 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 38 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/134 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
83,776 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
İNCESU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İNCESUİCRA DAİRESİ

2016/134 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, İncesu İlçe, 149 Ada, 29 Parsel, TAHİRİNİ Mahalle/Köy, KÖY İÇİ Mevkiinde bulunan taşınmazın 2 katlı karma taşıyıcı sistemli ahşap oturtma çatılı zemin katı ahır 1.katı mesken olarak kullanılan duvarları sıvasız zeminleri kaplama 1/b yapı sınıflı ve %15 eksik imalat ve yıpranma oranlıdıdr. Söz konusu evin 1.katı 3 oda antre mutfak banyo ve wc den oluşmaktadır.Soba ile ısınmaktadır.Ahşap pencereli ahşap iç kapılı mekan zeminleri şap kaplamalı duvarları sıva üzerinde badanalı wc banyo fayans 3 a yapı sınıflı %30 eksik imalat ve yıpranma oranlıdır.
Yüzölçümü : 667,60 m2
Arsa Payı : 100
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 83.776,77 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İNCESU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/134 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR