KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Hacılar ilçesinde 90 m2 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062141
Şehir : Kayseri / Hacılar
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 07.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/510 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ

2018/510 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İl, Hacılar İlçe, ARMUTLUK Mahallesi 1150 Ada, 187 Parsel, 2.kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm satılacaktır.
Taşınmaz Erciyes mahallesi,Meriç sokak Açelya apartmanı no:6/6 Hacılar Kayseri adresinde bulunmaktadır. Kayseri ili Hacılar İlçesi, Armutluk Mahallesi, 1150 ada, 187 parsel nolu tapu kayıtlarında bulunan 611,00 m² yüzölçümlü arsa üzerinde bulunan apartmanın 2. katında bulunan 6 bağımsız bölüm mesken olup, arsa payı 1/10 hissedir. Bu taşınmaz mülkiyeti ise borçlu GÜLİSTAN BÜYÜKHAN' a aittir. Tapu eklenti bilgileri hanesinde 6 nolu kömürlüğün bu bağımsız bölüme ait olduğu belirtilmektedir. Bu taşınmazın arsası, Hacılar Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkânlarından yararlanır durumda, düz topografyalı, kuzeyden ve doğudan yola cepheli, diğer yönlerden komşu parsellerle sınırdaştır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği ayrık nizam 3 konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz arsası kuzeyden Yayla 2. Sokağa, doğudan Meriç Sokağa cepheli, Kayseri Caddesine 140 metre, Mustafa Gürdoğan Camiine 100 metre, Hacılar Belediyesine 1,5 km, Kayseri Cumhuriyet Meydanına 7,7 km uzaklıkta konumlanmıştır. Bu arsa üzerinde bulunan Açelya apartmanı ise bodrum + zemin + 2 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, ahşap oturtma çatılı, kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, 3B yapı sınıflı, % 20 yıpranma oranlı bir binadır. Bu apartmanın 2. katında yer alan 6 bağımsız bölüm nolu mesken ise, yaklaşık 110 m² brüt, 90 m² net alanlı, salon, yatak odaları, günlük oda, WC, mutfak, banyo, antre, balkon mahallerinden oluşan, çelik giriş kapılı, ahşap iç kapılı, PVC pencereli, normal mekan duvarları sıva üzeri badanalı, normal mekan zeminleri ise laminanat parke kaplamalıdır. Koridor zeminleri ve ıslak mekan zemin ve duvarları ise fayans kaplamalı olup, doğu cepheli ve bu yönden doğal ışık alan bir dairedir.
İpotek alacaklısı ipotek altında satışa muvafakat etmediğinden ihale ipotek alacaklısının satış tarihi itibari ile alacak(muvafakat) miktarı + satış masraflarını üzerinden ihaleye çıkacak olup ihaleye girmek isteyenlerin bu şartları kabul edip girmeleri taraflarına tebliğ ve ilan olunur.
Adresi :Erciyes mahallesi,Meriç sokak Açelya apartmanı no:6/6 Hacılar Kayseri
Yüzölçümü : 611 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : var
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/510 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR