KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Esentepe'de 98 m² daire icradan satılıktır

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039253
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KARACAOĞLU MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3142 Esas
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
15.11.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2019/3142 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 1. Eskişehir Mah. 3997 Ada, 1 Parselde 2.625,34 m² yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazda bulunan 26/2562 arsa paylı 1. Blok 5. Kat mesken vasıflı 22 bağımsız bölüm nolu taşınmazın tam hissesi satılacaktır. taşınmaz site içinde yer almakta olup parsel üzerinde iki blok olmasına rağmen yerinde birkaç bloktan oluşmaktadır. site etrafı beton duvarlar ile çevrili olup taşınmazın bulunduğu bina sitenin ortalarında kalmaktadır. yapı bodrum, zemin ve 6 normal kattan oluşmakta betonarme karkas bir binadır. Yapıda tek asansör bulunmakta ve katta 4 daire toplam 30 mesken vardır. Yapı çatılı ve dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır.yapının yaklaşık yaşı 17-18 yıllıktır. Taşınmazın Brüt alanı 132,00 m2 net alanı 98,00 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz 3 Oda,salon mutfak, banyo tuvalet, antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Satış konusu taşınmazda salon, odalar, mutfak ve antre zeminleri laminat parke, geri kalan ıslak hacimli yerler ise seramik kaplama banyo ve tuvalet duvarları fayans, geri kalan duvarları saten alçı üzeri saten boya olup ayrıca odalar, salon ve antre duvarları duvar kağıdı ile kaplanmıştır. dış kapı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler ile balkon kapıları pvc doğramadır. Mutfak tezgahı çimstone olup, altında ve üstünde dolaplar mevcut ve üst dolap ile tezgah arası duvar seramik kaplamadır. Taşınmazın iki balkonu da kapalıdır. Taşınmaz doğalgazlı kombi sistemi ile ısıtılmakta ve kuzey batı cephelidir. Taşınmazın yaklaşık 125m güneyinde Mustafa Kürtüncü Cami, yaklaşık 200m kuzeybatısında Karacaoğlu Aşevi, yaklaşık 400m kuzeyinde Melikgazi Belediyesi ilkokulu ve yaklaşık 550m güneydoğusunda Pakize Çiftlikoğlu Cami bulunmaktadır. Taşınmaz şehrin güneybatı bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 2700m mesafededir. Taşınmaz bulunduğu yer itibariyle şehir merkezi içinde kalmaktadır. Yapı etrafı 7-8 katlı binalardan oluşmaktadır. Bölge olarak orta düzeyde insanların tercih ettiği yer konumundadır. Satış konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumdadır.
Adresi: Karacaoğlu Mah. Battalgazi Bulvarı Fetih Kent Sitesi, Huzur apt. No: 145/22 Kayseri/ Melikgazi
İmar Durumu: 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında konu alanı olarak planlıdır
Kıymeti: 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 11/10/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3142 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR