AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kayadibi/İzmir istasyon mevkiinde icradan satılık 3+1 daire

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925338
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : KAYADİBİ MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE 3 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/759 talimat
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

2018/759 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kıymet taktiri istenilen taşınmaz, Afyonkarahisar Merkez Kayadibi Mahallesi İzmir İstasyon mevkii 756 ada 95 parselde kain 1274,20 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine yapılı A ve B bloklu iki kargir apartman Vasıflı ana taşınmazın A blok zemin kattaki 3 nolu bağımıszı bölümüdür. Arsa payı 2/43 olup, mesken niteliğindedir. Borçlu tam hisse ile malikidir. Yapı kullanma izin belgesi mevcuttur.Ana bina betonarme karkas sistemde tahminen 18 sene önce bodrum+zemin+3 normal katlı olarak yapılmıştır. Ön cephesi İzmir İstasyon Caddesine, kısmen de olsa İzmir-Afyon karayoluna, arka cephesi ise Sarıkız Dağına bakan binanın yan cepheleri ayrık nizam konumundadır.Ulaşım ve altyapı sorunu bulunmayan taşınmaz İl Merkezine ise 1,5 km mesafededir. Genellikle orta ve üst gelir grubunca tercih edilen nüfusun yoğun olduğu bir muhittedir. Asansör yoktur. Isınma doğalgaz enerjili bireysel kalorifer iledir..Sağlık Ocağı, İlköğretim Okulu,İl Emniyet Müdürlüğü gibi binalara yaya olarak ulaşma imkanı vardır. Altyapı ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Kamunun ve Belediyenin tüm hizmetlerinden eksiksiz olarak faydalanabilmektedir.Dış cephede mantolama yapılı değildir. Kıymet takdirine konu 3 nolu daire taşınmazın içi 3 oda+ salon +mutfak+banyo+wc-lavabodan ibaret olduğu halde net 102 m2 yüz ölçümündedir. Salon ve oturma odasının tabanları cilalı parke, arka iki oda tabanları marley, mutfak, antre ve diğer ıslak mekanlar seramik kaplıdır. Duvarlar normal sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta alnı fayans kaplı tezgahın alt ve üst dolapları yapılıdır. Buradaki balkon kapatılarak içeriye dahil edilmiştir. Banyo,wc-lavabo bölüm duvarları ise fayans kaplıdır. Evin tüm kapıları pres kapı, pencereleri pvc doğramadır. Bu hali ile net 90 m2 yüz ölçümündedir. Genel olarak bakıldığında kullanılan yapı malzemesi günümüz şartlarında vasat kalmış sahip bir dairedir.İİK. 114. ve 126. maddeleri gereği taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasındadır.
Adresi :Kayadibi Mah.İzmir İstasyon Cad.Resul Apt.A blok No:26 Z. KatD:3-Afyon
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 2/43
İmar Durumu :İmar planında konut alanında olup, ayrık nizam 4 kat %40 inşaat müsaadeli Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/759 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR