ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kavaklıdere Mahallesi'nde 137 m² mesken nitelikli daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891306
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KAVAKLIDERE MAH. / KAVAKLIDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8170 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 15:15
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez Altındağ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANKARA 18. İCRA DAİRESİ'NDEN
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
2018/8170 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Ankara ili Çankaya ilçesi Kavaklı Dere Mah. 1098 ada 25 parsel sayılı 1.132,00 m2 yüzölçümlü Altında 1 Salal ve 25 Dükkanı Olan Kargir Apartman nitelikli ana taşınmazda bulunan 32/928 arsa paylı 3. kat 9 numaralı bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmazın satışı yapılacaktır. Taşınmazın adresi: Kavaklıdere Mah. Esat Cad. Lale Apt. No: 15/9 Çankaya/Ankara'dır. Taşınmazın bulunduğu bina Esat Caddesi ile Konur Sokağın kesim yerinde köşe konumludur. Bina, bodrum, zemin, 4 normal katlıdır. Binanın bodrum katı ve zemin katında Demirler Pasajı olarak muhtelif dükkanlar vardır. Bina yaklaşık 50-55 seneliktir. Dış cephede mantolama yapılmamıştır. Binanın asansörü yoktur. Merkezi konumda, ulaşımı metro dahil kolay olan bina her türlü alt ve üst yapı hizmetinden faydalanmaktadır. Satışı yapılacak 9 nolu taşınmaz, 3. normal katta olup kuzey ve doğu cephelidir. Bina griiş cephesine göre sağ arka taraftadır. 3 oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan ibarettir. (2 balkon da kapatılarak birimlere ilave edilmiştir) Salon, antre, koridor ve odaların zeminleri laminant parkeli, kartonpiyerlidir. Salon L salon iken ahşap bölme ile bölünerek 1 oda oluşturulmuştur. Ayrıca balkon salona katılmış olup salonda şömine vardır. Mutfak balkonu mutfağa katılmıştır. Banyoda küvet, duşakabin ve klozet mevcuttur. Isınma doğalgazlı kat kaloriferidir. Halen kiracı olarak Pembe Hayat Dayanışma Derneği ikamet etmektedir. Balkonlar dahil net olarak 137,00 m2 ölçülmüştür. Daha ayrıntılı bilgi dosyada mevcut bilirkişi raporundan öğrenilebilir.
İmar Durumu: Var
Kıymeti: 300.000,00 TL
Kdv: %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez Altındağ/ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8170 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR