TAŞKÖPRÜ İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Taşköprü'de 2+1 daire icradan satılıktır

TAŞKÖPRÜ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155305
Şehir : Kastamonu / Taşköprü
Oda Sayısı : 2+1
: 96
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 TLMT
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
TAŞKÖPRÜ ADLİYE SARAYI 3.KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TAŞKÖPRÜ
İCRA DAİRESİ
2019/21 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kastamonu İli, Taşköprü İlçesi, 127 Ada, 6 Parsel, Camikebir Mah. Belediye Mevkiinde bulunan taşınmaz.Kagir 6 katlı apartman ve bahçesi vasıflı ve 300m2 yüzölçümlü kat mülkiyeti teşekküllü ana taşınmaz üzerinde 15/153 arsa paylı 4.kat.9 nolu Bağ.Bölüm.Taşınmaz konut yapılaşması ve ulaşım kolaylığı açısından tercih edilen bir bölgede olup otopark sorunu yoktur. Mimari projesine göre 2 oda,salon,mutfak,wc,banyo ve 1 balkon hacimleri ile emsal 96m2 net,110m2 brüt kullanım alanı vardır.Bina girişine göre 4.normal katta ve arka konumludur. Salon ve odaların zeminleri pvc kaplama ,antre ,hol,ıslak zeminler ve mutfak seramik kaplamadır. Islak hacimlerde duvarlar kısmi fayans kaplı olup diğer tüm hacimlerde duvarlar sıva ve boya kaplamadır.Muftakta dolaplar ve tezgah montelidir. İç kapılar ahşap camlı kapı,pencereler ahşap doğrama olup dış kapı ahşaptır. Isınma sobalıdır. Bina asansörsüzdür. Yıpranma oranı %20'dir.
Adresi : Camikebir Mah. Belediye Sok.No.6 ,K.4 D.9-Taşköprü
Yüzölçümü : 110 m2 brüt,96m2 net
Arsa Payı : 15/153
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : TAŞKÖPRÜ ADLİYE SARAYI 3.KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- Taşınmazı satın alanlar,ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedeli derhal veya verilen süre içinde ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 8-Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılmaması halinde iş bu ilanın ve gazete ilanı tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR