KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Saraçlar Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01022274
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : SARAÇLAR MAH. / AKMESCİT
Oda Sayısı : 1+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU NASRULLAH 08.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2567 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU Satış şartları :

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TC.
KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2019/2567 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Kastamonu İl, Merkez İlçe, 232 Ada, 27 Parsel, SARAÇLAR Mahalle/Köy, 1. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmazın özellikleri: Kastamonu İli, Merkez İlçesi, Saraçlar Mahallesi, Şeh Şaban-ı Veli Caddesi üzerinde konumlu, 232 ada 27 no'lu parsel 372,54 m² alana sahip arsa üzerinde konumlu binadır. Bina zemin, 1 normal kat olmak üzere 2 kattan oluşmaktadır. Binanın çatısı ahşap iskeletli olup üzeri kiremit kaplı, dış cephesi mantolama, sıva ve silikon esaslı dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina içinde; apartman merdivenler basamak ve duvarları mermer, duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Paslanmaz merdiven korkulukları yapılmıştır. Daire alanı: Daire brüt: 60,00 m² , Net: 45,00 m² alanlı dır. Daire Özellikleri: Dairenin 1 oda, 1 salon, 1 mutfak, hol, antre, banyo, wc ve 1 adet balkonu vardır. Arka cephedeki balkonu PVC doğrama ile kapatılmıştır. Daire giriş kapısı, iç kapılar doğramaları ahşap, pencere doğramaları pvc doğramadır. Salon, oda, mutfak ve antre zemini laminant parke, banyo-WC seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı ve dolapları yapılıdır. Isıtma kombi doğalgazlı kaloriferlidir.
Adresi : Saraçlar Mahallesi, Şeyh Şaban-I Veli Caddesi No:35/4 1.Kat Daire:4, Merkez / KASTAMONU
Yüz ölçümü : 60 m²
Arsa Payı : 26/140
İmar Durumu : Kastamonu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden alınan gönderilen imar durum bilgisine göre, dava konusu taşınmazın bulunduğu parsel Kastamonu Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı içerisindedir. K-2 Korunarak yenilenecek yapı düzeni iki katlı konut alanıdır. Koruma Planı Uygulama Kararları ve Yapılaşma Koşulları Madde 4.42: Yeni yapının taban oturumu mevcut yapının oturduğu alana çakışacaktır. Madde 4.45: Boş parsellerde mevcut yapı düzeni dikkate alınacaktır. Madde 4.46: Bu yapı düzenine genellikle oluşmuş ve planla getirilen yol cephe hattına sadık kalınacaktır. İlgi parsel koruma imar planı yönetmeliğinin 8.8 maddesine göre tescilli taşınmaz kültür varlığına cephe aldığından her türlü inşai ve fiziki müdahalede Ankara 1 numaralı kültür varlıklarını koruma bölge kurulundan izin alınacaktır
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/08/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği ve ilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2567 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR