KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038626
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : KUZEYKENT MAH. / KUZEYKENT
: 93
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU AÇIKSÖZ 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/48653 Esas
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2018/48653 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Merkez İlçe, 1329 Ada, 3 Parsel, KUZEYKENT Mahalle/Köy, Hacıorta Mevkii, 17. Blok 2. kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm olan taşınmazın bulunduğu Ana taşınmaz betonarme karkas yapı tarzında bodrum+zemin+2 normal katlı olarak yapılmıştır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı, apartman giriş kapısı demir doğrama, merdiven basamakları mermer kaplama, çatısı ahşap iskletli çatı örtüsü kiremitle kaplıdır. Kıymet takdirine konu olan 8 nolu bağımsız bölüm binanın ikinci katında bina giriş cephesinden bakıldığında sağ taraftadır. Bloktaki tüm daireler konut olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın içi boş olup kapısı açılmadığından aynı blokta bulunan ve simetrik olan emsal daire gezilerek buna göre değerlendirme yapılmıştır. Daire nin alanı (brüt): 93,50 m² dir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap kapı, pencereler pvc doğrama ve ısıcam, duvarlar plastik badanalıdır. Daire doğalgaz kombili ve kaloriferlidir. Bina asansörsüzdür. Daire ye ait güneş enerji sistemi vardır. Yatak odası balkonu odaya ilave edilerek kapatılmış, diğer ön Balkon cam ile kapatılmıştır. III. Sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir. Dava konusu taşınmaz Kastamonu Belediye sınırları ve imar planı içerisindedir. Şehir merkezine 6-7 km. mesafede, Belediye (Toplu taşıma, Elektrik, Su, kanalizasyon, yol, imar, itfaiye, çöp toplama gibi) hizmetlerinden yararlanmaktadır. Otobüs ve dolmuş güzergâhında olup, ulaşımı imkânları iyidir. Arsanın topoğrafik yapısı %5 eğimlidir. Anayola yakın, sokağa cephelidir.Kıymet takdirine konu taşınmaz tahmini yaşı 15-20 senelik olduğu ve binada hava koşulları ve zaman içinde kullanıma bağlı oluşan yıpranma ve deformasyonlar dikkate alınarak %20 yıpranmış olduğu gözlemlenmiştir.
Adresi : Kuzeykent Mah. Metehan Cad. (17. Blok) No:27Al 2. Kat İç Kapı No:6 Merkez / KASTAMONU
Yüzölçümü : Brüt 93,50 m²
Arsa Payı : 100/14798
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : İnşaat tarzı Emsal, E=1,80 Konut alanıdır. İnşaat taban alanı katsayısı:, TAKS:0,40 Kat alanı katsayısı KASK:1,80 dir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği ve ilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/48653 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR