İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/Merkez Mahallesi'nde apartman dairesi icradan satılıktır

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908375
Şehir : Kastamonu / Bozkurt
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / BOZKURT
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU AÇIKSÖZ 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
111,188 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
18.02.2019 13:30
Satış Yeri
:
İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İNEBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/11 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Bozkurt İlçesi Merkez Mahallesi, Zeytinlik Mevki, 262 ada 5 parsel sayılı 401,16 m2 yüzölçümlü 1/10 arsa paylı kargir 5 katlı bina ve arsasının dördüncü kat 10no lu bağımsız bölümü; Satışı konu taşınmaz Bozkurt belediyesi İmar planı içerisinde ve Bozkurt Belediyesi izin ve ruhsatı ile yapıldığı, Belediye hizmetlerinden faydalandığı, ilçe merkezine yaklaşık 600 metre uzaklıkta olduğu, Bozkurt belediyesi, Kaymakamlık, Tapu Müdürlüğü gibi resmi kurumlara yaklaşık 600 metre uzaklıkta olduğu, ana taşınmazın dış cephesi sıva ve silikon esaslı dış cephe boyası kaplama yapıldığı, ahşap iskeletli çatısı üzerine kiremit kaplama olduğu, ilgili daire antre, 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluştuğu, brüt 89,00 m2 olduğu, daire giri kapısının çelik kapı olduğu, oda kapılarının amerikan panel, pencereleri mermer denizlikli ve ısıcamlı pvc doğramadan yapıldığı, antre, mutfak, banyo, wc, duş ve balkonun zemin ve duvarlarının seramik kaplama, duvarları sıvalı ve takılı mutfak dolabı ve mutfak tezgahının yapılı olduğu, tahminen yaşının 10-12 olduğu, zaman içerisinde kullanıma bağlı oluşan yıpranma ve deformasyonlar dikkate alınarak %15 yıpranmıştır.

Adresi : Kastamonu İli, Bozkurt İlçesi, Merkez Mahallesi, Sınarcık Caddesi Menteş Apt No. 138/10

Yüzölçümü : 401,16 m2

Arsa Payı : 1/10

İmar Durumu : -

Kıymeti : 111.188,10 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 18/02/2019 günü 13:30 - 13:40 arası

Satış Yeri : İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR