CİDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Cide'de 2+1 daire icradan satılıktır

CİDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048342
Şehir : Kastamonu / Cide
Semt-Mahalle : KASABA MAH. / CİDE
Oda Sayısı : 2+1
: 105
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU AÇIKSÖZ 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/102 TLMT
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 09:10
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 09:10
Satış Yeri
:
CİDE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
CİDE
İCRA DAİRESİ
2017/102 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kastamonu İli, Cide İlçesi, Kasaba Mah.si İnönü Caddesi Mevki 153 Ada, 14 Parsel, 461,61 m2 yüzölçümlü "Dört katlı Kargir Apartman ve arsası" nitelikli ana taşınmazın 3. Katında 8 no.lu bağımsız bölümdeki 35/302 arsa paylı daire brüt 105,00m2 dir. Bina betonarme karkas sistemle inşa edilmiş, 3. Kattaki meskenin salon ve odaları lambiri tahta kaplı, antre ve ıslak hacimleri zeminleri karo mozaik, duvarları sıvalı ve boyalı, bina giriş kapısı, iç kapı ve pencere doğramaları ahşap doğramadır. Sobalı olup, Antre, 2 oda, salon, mutfak WC ve banyo bulunmaktadır, 3. Sınıf A grubu yapılar sınıfına girer, dört katlı kargir bina yaklaşık 30-40 seneliktir. Kat mülkiyeti teşkil edilmiş, binada hava koşulları zaman ve kullanıma bağlı oluşmuş mevcut yıpranma ve deformasyonlar dikkate alındığında yapıda %30 oranında yıpranma mevcuttur.
Adresi : Kastamonu İli, Cide İlçesi Kasaba Mah.si İnönü Cad. 153 ada 14 Parsel 3.
Kat 8 no.lu bağımsız bölüm mesken
Yüzölçümü : 105 m2
Arsa Payı : 35/302
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 09:10 - 09:15 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 09:10 - 09:15 arası
Satış Yeri : CİDE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR