İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/Bozkurt'ta 2 katlı ahşap ev, samanlık ve bahçesi mahkemeden satılıktır

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01166133
Şehir : Kastamonu / Bozkurt
Semt-Mahalle : BELDEĞİRMEN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 180
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU SÖZCÜ 20.05.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24 Satış
Muhammen Bedeli
:
129,240 TL
Birinci Satış Günü
:
14.07.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
11.08.2020 13:30
Satış Yeri
:
İNEBOLU ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU İNEBOLU KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEBOLU (SULH HUKUK MAH.)
SATIŞ MEMURLUĞU

2019/24 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Bozkurt İlçesi, Beldeğirmeni Köyü, 108 Ada, 47 Parsel sayılı tapu kayıtlarında Ahşap İki Katlı Ev-Samanlık ve bahçesi vasfında olup 470,42 m2 yüzölçümünde bulunmaktadır. parselde killi karakterde, ağır bünyeli, su geçirgenliği düşük toprak yapısına ve% 2-4 arasında değişen arazi eğimine rastlanılmıştır. Sulama bina tesis ve tarımsal sanat yapılarına rastlanılmamıştır. Doğal yöntemlerle sulama imkanı bulunmaktadır. Parsel üzerinde Ekstansif (Kontrolsüz) Tarım Sisteminde değişik tür ve yaşta meyve ağaçlarıyla bahçe tarımı uygulanmaktadır.ahşap binanın yapılan incelemesinde; Ahşap yapı iki katlı olup iki katı da konut olarak kullanılmaktadır. Hali hazırda kullanıldığı tespit edilen yapının genel durumu iyidir. 90m2 taban alanına sahip yapının alanı toplam 180 m² dir. Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2019 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğe göre 3. Sınıf A grubu yapılardandır. Her ne kadar yapının yaşı fazla olsa da, mevcut durumu göz önüne alındığında aşınma oranı %60 olarak değerlendirilmiştir. Parselin her ne kadar tapu kayıtlarında Bahçe niteliğinde bulunmakta ise de Kastamonu Özel idaresi Köy Yerleşik Plan uygulaması içerisinde bulunması nedeniyle Arsa olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Kastamonu İl, Bozkurt İlçesi, Beldeğirmeni Köyü, 108 Ada, 47 Parsel
Yüzölçümü : 470,42 m²
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Köy yerleşik alanı içerisinde
Kıymeti : 129.240,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/07/2020 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 11/08/2020 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : İNEBOLU ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU İNEBOLU KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR