İNEBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Bozkurt'ta 2+1 daire icradan satılıktır

İNEBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982447
Şehir : Kastamonu / Bozkurt
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / BOZKURT
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU AÇIKSÖZ 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/139 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
132,751 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
İnebolu Belediyesi Sinema ve Konferans Salonu (Camikebir Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:44/A) İnebolu/KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İNEBOLU İCRA DAİRESİ
2018/139 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Kastamonu ili Bozkurt ilçesi Merkez Mahallesi Meydanlar mevkii 296 ada 16 parselde kayıtlı, Altı Katlı Betonarme Apartman ve Arsa vasfında ve 734,32 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 103/2249 arsa paylı, 3. Normal Kat 14 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzındadır. Bodrum + zeminde normal katlar olmak üzere toplam 6 katlıdır. Asansörlüdür. Bireysel ısınma sistemi mevcuttur. Dış cephesi boyalıdır. Çatı örtüsü kiremit kaplıdır. Yaklaşık olarak 15 yıllıktır. Binanın yaşı, dış hava koşulları, zaman ve kullanıma bağlı olarak mevcut yıpranma ve deformasyonlar dikkate alındığında,%15 oranında yıpranmıştır. Yapı tarzı itibariyle 3. Sınıf B grubu yapı sınıfındadır. Bozkurt ilçesi Merkez Mahallesi sınırları içerisinde şehir merkezine yakın mesafededir. Belediyenin her türlü hizmetinden (yol, su, elektrik, kanalizasyon, toplu taşıma, çöp toplama gibi) faydalanmaktadır. Satışa konu bağımsız bölümün kullanım alanı 90 m2'dir. Antre, 2 oda, 1 adet salon, 1 adet mutfak, 1 adet WC, 1 adet banyosu vardır. Giriş kapısı demir doğramadır. Isınma bireysel (sobalıdır). Pencereler PVC doğramadır.
İmar Durumu : Ayrık nizamda 5 kat konut alanıdır.
Kıymeti : 132.751,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan: 1- Yönetim Planı: 19/12/2014
Beyan: 2- Bu taşınmazın mülkiyeti Kat Mülkiyetine Çevrilmiştir.
Beyan: 3- 3402 sayılı Kanunun Ek-1 maddesine göre sayısallaştırma çalışmalarına tabidir.
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İnebolu Belediyesi Sinema ve Konferans Salonu (Camikebir Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:44/A) İnebolu/KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/139 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR