ARAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Araç'ta 114 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ARAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180866
Şehir : Kastamonu / Araç
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / ARAÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/39 ESAS
Muhammen Bedeli
:
202,942 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
ARAÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ARAÇ
İCRA DAİRESİ
2019/39 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kastamonu İl, Araç İlçe, 27 Ada, 20 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre taşınmaz 503,60 m2 alana sahip arsa üzerinde bodrum+zemin+3 normal kat olarak yapılmış olan yapının 2 nolu bağımsız bölümüdür. Yapının bodrum katında kazan dairesi, sığınak ve zemin katta yer alan işyerlerine ait depolar bulunmaktadır zemin katta iki adet iş yeri ve bina girişi bulunmaktadır. Üst normal katlarda ise her katta dört adet daire olmak üzere toplam 12 adet daire bulunmaktadır. Yapı Araç İlçe merkezinde olup Dr. Hakkı Nevin Caddesi ve Pazar sokağın çakıştığı köşe başındadır. Bina 6 yaşındadır. Binanın Dış cephesi eps mantolama üzerine sıva+boyalıdır. Çatısı örtüsü kiremittir. Dairelerin pencere doğramaları pvc doğramadır. Isıtma sistemi katı yakıt kaloriferdir. Asansör mevcuttur. Taşınmaz 114,10 m2 alana sahip daire olup batı cephesinden tek cepheli dairedir. Maliki Ahmet SÖYLERİZ tapu kaydında tam hisseli olarak görünmektedir. Taşınmaz bir adet salon bir adet mutfak üç adet yatak odası bir adet wc bir adet banyo ve bir adet balkondan oluşmaktadır. Banyo, wc ve balkon tabanları seramik diğer bütün tabanlar laminant parke, wc ve banyo duvarları tavana kadar fayans diğer bütün duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzerine plastik boyalıdır.
Yüzölçümü : 503,60 m2
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 202.942,40 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 19/08/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ARAÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/39 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR