İNEBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Abana'da 3+1 daire icradan satılıktır

İNEBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064821
Şehir : Kastamonu / Abana
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ABANA
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ İNEBOLU 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/366 TLMT
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEBOLU İCRA DAİRESİ
2017/366 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Kastamonu İl, Abana İlçe, 40 Ada, 124 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, çömlekçi Mevkii, d blok 2 Nolu Bağımsız Bölüm Kastamonu İli Abana ilçesi Merkez Mahallesi Çölmekçi Mevkii 40 ada 124 parselde bulunan D Blok Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm satışa konudur. Bina asansörsüz ve sobalıdır. Çatıda güneş enerji sistemi mevcuttur. Dairenin;antre, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkonu olup; brüt: 95,00 m2 dir. Daire girişi çelik kapı, oda kapıları Amerikan panel, pencereleri mermer denizlikli ve ısıcamlı pvc doğrama yapılmıştır. Yaklaşık 20 seneliktir. Bina hava koşulları ve zaman içinde kullanıma bağlı oluşan yıpranma ve deformasyonlar neticesinde %20 yıpranmıştır. III. sınıf A grubu yapılardandır. Abana Belediyesi sınırları ve uygulama imar planındadır.Belediye ve kamu hizmetlerinden (Elektrik, su, yol, kanalizasyon, çöp toplama, itfaiye, telefon gibi) faydalanmaktadır. Bulunduğu bölge konut yapılaşması ve ulaşım kolaylığı açısından tercih edilen bölgelerdendir.Abana Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık, Tapu Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, İlçe Çarşı Merkezi, Bankalar ve işyerlerinin bulunduğu merkeze ortalama 800-900 m mesafededir. Ayrık nizam özellikte betonarme karkas bina tekniğinde yapılmıştır. Ana taşınmazın dış cephesi sıva ve silikon esaslı, dış cephe boyası kaplama yapılmış, ahşap iskeletli çatısı üzerine kiremit kaplanmıştır.
Ana taşınmaz niteliği : 6 Katlı Kargir Apartman ve arsası
Ana taşınmaz yüzölçümü : 4.741,47 m2
İmar Durumu : Abana Belediyesi?nin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre Ayrık Nizam 5 katlı konut alanıdır.
Bağımsız bölüm niteliği : Mesken
Adresi : Merkez Mahallesi Bahattin Yorgancı Caddesi No:50 Aydın Evler Sitesi D blok zemin kat Daire:2 Abana ? KASTAMONU
Arsa Payı : 3/456.
Adresi : Merkez Mah Bahattin Yorgancı Cad No 50 Aydın Evler Sitesi D Blok Zemin Kat D 2 AbanaAbana / KASTAMONU
Yüzölçümü : 95 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/366 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR