KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe'de 2+1 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033028
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 2+1
: 105
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/59099 ESAS
Muhammen Bedeli
:
215,964 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/59099 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 542 Ada, 2 Parsel, Ş.ÇİFTLİK Mahalle/Köy, b/1 birinci. 4 nolu bağımsız bölüm mesken Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ;İzmit-Sakarya D100 karayolunun 11.km.'sinde yer alan Özdilek AVM önünde yer alan trafik ışıklarından kuzeyyönde 50 m. kadar ilerlenip sağ kol yönümüzde kalan Rauf DENKTAŞ Caddesine dönülür. Rauf DENKTAŞ Caddesinde doğu yönde ilerlenir iken sol kol yönümüzde yer alan Hasan Yılmaz Caddesine geçilir. Hasan Yılmaz Sokakta kuzey yönde 300 m. Kadar ilerlenip sağ kol yönümüzde yer alan Sever Sokağına geçilerek ulaşılır. Konu taşınmaz Sever Sokağının güney yönünde, Bitli Sokağının kuzey yönünde konumlu 2 kütle yapıdan 3 bloktan oluşan Damla 3 sitesinde yer almaktadır. Sitenin açık otopark alanı dışında başkaca bir özelliği bulunmamaktadır. Taşınmazın çevresinde 1999 depreminde mağdur olan vatandaşlar için devlet tarafından yapılan kalıcı konutlar ile 3-4 katlı apartman tarzı ve boş arazi parçaları bulunmaktadır. Taşınmazın 70 m. Kuzey doğu yönünde Hasan paşa cami, 100 m. Batı yönünde Hasan paşa ilköğretim okulu yer almaktadır.Bölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır.
konu taşınmaz ; 2.384,45 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme yapım tekniği ile iki kütle halinde yapılmış binalardan ana gayrimenkul arsanın güney yönünde konumlu B kütlesinde yer almaktadır. Bina iki girişten oluşmakta, girişler B1 ve B2 Blok olarak adlandırılmıştır. Bina; 1 zemin kat, 2 normal kat ve 1 çatı katından oluşmaktadır. Konu taşınmaz ; B kütlesinin batı yönünde konumlu B1 girişte yer almaktadır. Binaya kuzey cepheden alüminyum kapı ile girilmekte. Bina zemin katında; 1-2 b.bölüm nolu, 1.katında; 3-4 b.bölüm nolu meskenler , 2.katve çatı katında; 5-6-7-8 b.bölüm nolu dubleks meskenler yer almaktadır. Bina merdiven evi tabanı, basamak ve rıhtları mermer kaplamalıdır. Bina dış cephesi akrilik boyalı, çatısı ondüline kaplamalıdır. Bina bakımlıdır.Konu mülk ; Binaya giriş cephesinden baktığımızda sağ kol yönümüzde kuzey güney ve batı cepheli olarak 1.katta konumlanmış 4 b.bölüm nolu ''MESKEN'' dir.Kartepe tapu müdürlüğü arşivinde yer alan kat irtifakına esas mimari projeye göre brüt 115 m2 , net 105 m2 alanlı olup salon, mutfak, 2 oda, banyo, wc, hol, kömürlük, antre ve 3 balkondan oluşmaktadır. Keşif esnasında taşınmazın içine girilememiştir. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel, pencereleri pvc mamulüdür Taşınmazın ısınması doğal gazlı kombilidir.
Adresi : Uzunçiftlik Mahallesi, Sever Sokak No:8 Damla 3 Sitesi B1 Blok Kat:1 Daire:4 Kartepe/ KocaeliKartepe / KOCAELİ
Yüzölçümü : 2.384,45 m2
Arsa Payı : 384/9536
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 215.964,50 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/59099 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR