KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe Uzuntarla'da 100 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063844
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5224 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
202,091 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/5224 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın kaydı ve Özellikleri : Kocaeli Kartepe UZUNTARLA 248 Ada, 8 Parsel, 1. KAT, 4 nolu bağımsız bölüm mesken vasıflı taşınmaz
İzmit şehir merkezinin doğusunda, Cengiz Topel Havalimanı, Sapanca Gölü ve D-100 Karayolu yakınında, İzmit Şehir Merkezine 16 km mesafede, D-100 Karayolunun 300 metre kuzeyinde konumludur. Gelişmekte olan konut bölgesidir. Yakın çevresinde cami, ilköğretim okulu, semt marketleri, park alanı, fabrikalar, genelde bahçe nizam inşa edilmiş konut amaçlı kullanılan binalar bulunmaktadırBelediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. arsa üzerine betonarme karkas tarzda inşa edilmiş binadır. Zemin katında 3 işyeri, 1 normal katta 1 mesken, 2 normal katta çatı piyesli mesken olmak üzere toplam 5 bağımsız bölümlüdür. Parsel etrafı bahçe duvarı ile çevrili, bina dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalı, bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina 2006 yılında inşa edilmiş, bakımlı durumdadır. 1 normal katta yer almaktadır. Mimari projesine görenet: 100 m², brüt: 115 m² alanlıdır. Antre, koridor, salon, 3 oda, mutfak, banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölümün içine girilememiş, içinde mülk sahibinin kamet ettiği bilgisi alınmıştır. Bakımlı, doğalgaz kombili olduğu beyan edilmiştir.

Adresi : İbrikdere Mahallesi 127. Sokak No: 6 / 1Kartepe / KOCAELİ
Yüzölçümü : 426,98 m2
Arsa Payı : 30/100
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 202.091,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler:tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5224 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR