KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe Sarımeşe Mahallesinde dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944517
Şehir : Kocaeli / Kartepe
: 145
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2694 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 14:15
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ

2018/2694 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Kocaeli , Kartepe , 559 Ada, 2 Parsel, Ş.Sarımeşe Mahalle, C1 blok, bodrum+zemin kat, 8 nolu bağımsız bölüm Dubleks Mesken;
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2 NO'LU Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Kocaeli, Kartepe,559 Ada, 2 Parsel, Ş.Sarımeşe Mahalle, C1 blok, bodrum+zemin kat, 7 nolu bağımsız bölüm Dubleks Mesken;
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

HER İKİ TAŞINMAZIN ORTAK ÖZELLİKLERİ :
Taşınmazlar Kartepe Kent Meydanı olarak bilinen, kaymakamlık ve belediye binalarının olduğu bölgeye çok yakın konumda bulunan natamam durumdaki "Kartepe Konakları" isimli sitede C1 Blokta bulunmaktadır. Kartepe Konakları isimli natamam site yaklaşık 5-6 yıldır bu durumda olup, çeşitli nedenlerle (işe başlayan müteahhitin işi yarım bırakması, müteahhitlerin el değiştirmesi, arsa sahipleriyle ilgili sorunlar gibi) inşaatların bitirilemediği öğrenilmiş, halihazırda yavaş da olsa çalışmaların tekrar başlatıldığı görülmüştür. Rapor ekindeki fotoğraflardan görüleceği üzere bahçe dubleksi dairenin iç kapı-pencere, banyo mutfak dolapları, laminant, vitrifiye işlerinin eksik, ıslak zemin seramiklerinin kısmen yapılmış, bir kısmın mahallerde şapların yapılmış olduğu, diğer tüm işlerin eksik olduğu, 145 m² alanında olduğu, bina içinde de kullanıma engel eksiklerin olduğu, sitenin tamamında kullanıma engel eksikler olup, çevre tanzimi ile sosyal tesisin ise hiç yapılmamış olduğu görülmüştür.
Yüzölçümü : 14.277,91 m2
Arsa Payı : 1300000/142779100
İmar Durumu : Konu taşınmazın bulunduğu 559 ada 2 no.lu parsel Kartepe Belediyesi 1/1000 lik Uygulama İmar Planında E=0,60 hmax=9,50 yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır.
Kıymetleri : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya istirak edeceklerin, tahmin edilen degerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın dosya numaramızı belirtir“sartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez.
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir.
Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için ( İİK-134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesi uygulanır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz,
(Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde isbu satıs ilanı Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda yapılan busatış ilanı tebligat yerine geçer.
6 - Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi ve satış ilanını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2694 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları , ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR