KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe/Köseköy Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00938968
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Semt-Mahalle : KÖSEKÖY MAH. / BÜYÜKDERBENT
Oda Sayısı : 4+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : En Üst Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 01.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2759 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ

2018/2759 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kocaeli Kartepe Ş.Köseköy Mah. kaldırımaltı mevki 132 Ada 13 Parsel A Blok 2 + Çatı Piyesi 7 nolu dubleks mesken satışa çıkartılmıştır.

Taşınmaz "Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Yavuz Sokak No:42 Özadıgüzel Apartmanı A Blok D:7 Köseköy" adresinde olup, 2 bloklu sitede, A Blokta, son katta bulunan çatı dubleksi dairedir. A Blokta 7 daire, sitede 14 daire vardır. 2014 yılında inşa edilmiştir. Son katta 3 adet dubleks daire bulunmakta olup, konu daire batı cephesine bakmaktadır, bu cephede başka bir site bulunmaktadır. Diğer bir deyişle hemen yanıbaşına yapılan başka bir apartman nedeniyle görüş alanı kısıtlanmıştır. Bulunduğu sitede herhangi bir sosyal donatı (havuz, sosyal tesis v.s.) alanı bulunmamaktadır, parsel etrafı bahçe duvarı ile çevrilidir, güvenlik yoktur. Kartepe Kent Meydanı olarak bilinen bölgeye yakındır, tam karşısında Fatih Camii bulunmaktadır. Alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur, her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Konu daireye girilememiş, Tapu Müdürlüğünde, projeler üzerinden yapılan incelemede 130 m² alanında olduğu, alt katında 1 oda, salon, mutfak, tuvalet ve balkon, üst katında 3 yatak odası, banyo ve teras olduğu anlaşılmış, binanın iskan edilir durumda olduğu görülmüş, yeni yapılmış binada olduğu için yapı malzemelerinin de yeni durumda olduğu kanaatine varılmıştır. Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Yeni yapılmış binada, ideal büyüklükte olması, kaloriferli olması, bulunduğu bölgenin hızlı bir gelişme göstermiş olması.
Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Manzarasının olmaması, çok yakınında görüş alanında başka bina bulunması.

Yüzölçümü : 836,00 m2
Arsa Payı : 141/1582
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı lehine ipotek ve haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2759 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR