KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe Hikmetiye'de 190 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023931
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Oda Sayısı : 4+1
: 190
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/470 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ
2012/470 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçesi, Hikmetiye Mah., 1542 Parselde kayıtlı B-3 Blok 1 nolu dubleks mesken vasıflı taşınmaz. İzmit şehir merkezine yaklaşık 20 km.mesafede, Jandarma Karakolundan yaklaşık 3 km. güneye Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden ilerlendiğinde yolun sağında Karlı Vadi Konakları sitesinde yer almaktadır. 1542 parsel üzerinde 28/06/2001 ruhsat tarihli 30 adet A tipi 2 katlı,10 adet B tipi 3 katlı, 1 adet sosyal tesis+havuz,1 adet bekçi kulubesi bulunmaktadır. 3 katlı, betonarme karkas sistemi ile yapılmış satış konusu dubleks bodrum katında salon+mutfak+banyo+depo+teras, zemin katında salon+ d.odası+mutfak+g.holu, wc+balkon, 1.katında 2 oda+2banyo+hol+2balkon şeklinde yapılmış, kullanım alanı ruhsatlı projesine göre toplam 190m² dir. Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz, pencere doğramaları PVC, yaşam mahallerinin yer döşemeleri laminant parke, ıslak hacimler seramik, iç kapı kasa ve kanatlarının natamam olduğu görülmüştür. Sitenin çevre düzenlemesi yapılmış, ağaçları büyümüş bakımlı olan sitede özel güvenlik ve site içi otoparklar, ortak yüzme havuzu, spor alanları bulunmaktadır. Ulaşımı kolay, altyapı hizmetleri villaların bulunduğu bölgede kısmen tamamlanmıştır. Tapoğrafik olarak yer yer çok eğimli bir zemine sahiptir. Parsel şuyulandırma görmemiş D.O.P(Düzenleme Ortaklı Payı) kesilmemiş kadastro parselidir. Parselin bir kısmının imar yolunda, bir kısmının konut alanında kaldığı, ön ve yan bahçelerden 5.00'er mt. çekilerek, ayrık nizam 2 kat, tabanda arsa alanının %15 i kadar inşaat yapılabileceği anlaşılmaktadır.
Yüzölçümü : 16.731,15 m2 Arsa Payı : 3/90
Kıymeti : 650.000,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/470 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR