KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe/Çiftlik Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01011043
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Semt-Mahalle : UZUNÇİFTLİK MAH. / UZUNÇİFTLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/62 Talimat
Muhammen Bedeli
:
184,337 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
16.09.2019 11:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ

2019/62 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 540 Ada, 2 Parsel, Ş.ÇİFTLİK Mahalle, G24A22D3D2 Pafta, Zemin Kat; 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ;İzmit-Sakarya D100 karayolunun 11.km.'sinde yer alan Özdilek AVM önünde yer alan trafik ışıklarından kuzeyyönde 50 m. Kadar ilerlenip sağ kol yönümüzde kalan Rauf DENKTAŞ Caddesine dönülür. Rauf DENKTAŞ Caddesinde doğu yönde 200 m. Kadar ilerlenip sol kol yönümüzde kalan Gökçe Sokağına sapılır. Gökçe Sokağında kuzey yönde 200 m. İlerlenip sağ kol yönümüzde kalan Lozan Sokağına geçilerek ulaşılır. Konu taşınmaz Sokağın güney yönünde konumlu 12 kapı numaralı Baştürk apartmanında yer almaktadır. Taşınmazın çevresinde 1999 depreminde mağdur olan vatandaşlar için devlet tarafından yapılan kalıcı konutlar ile 3-4 katlı apartman tarzı ve boş arazi parçaları bulunmaktadır. Bölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır.Konu taşınmaz ; 1213,82 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme yapım tekniği ile yapılmış 1 zemin kat, 2 normal kat ve 1 çatı katından oluşan 4 katlı Baştürk apartmanında yer almaktadır. Bina zemin ve 1.katında 3'er mesken, 2.kat ve çatı katında 6 dubleks mesken yer almaktadır. Binaya kuzey cepheden zemin kat seviyesinden demir doğrama kapı ile girilmektedir. Bina merdiven evi tabanı, basamak ve rıhtları mermer kaplamalıdır. Bina dış cephesi akrilik boyalı, çatısı ondüline kaplamalıdır. Konu mülk ; Binaya giriş cephesinden baktığımızda sol kol yönümüzde kuzey , güney ve doğu cepheli olarak zemin katta konumlanmış 3 b.bölüm nolu ''MESKEN'' dir. Kartepe tapu müdürlüğü arşivinde yer alan kat irtifakına esas mimari proje ve mahallinde yapılan ölçümlerimize göre brüt 115 m2 , net 105 m2 alanlı olup mutfak nişli salon, 3 oda, banyo, wc, antre ve 2 terastan oluşmaktadır. Taşınmazda salon, 3 oda ve antre tabanı lamine parke kaplamalı, duvarları saten boyalı, tavanları beyaz badanalıdır. Banyo ve wc taban ve duvarları seramik kaplamalı, tavanları beyaz badanalıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel, pencereleri pvc mamulüdür. Taşınmazın ısınması doğalgazlı kombilidir. Taşınmaz bakımlıdır. Ana taşınmaz arsa 14.06.2017 Tarihli 1/1000 ölçekli Kartepe Belediyesi Uygulama İmar Planında" Konut Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; TAKS:0,25-KAKS:0,75 Hmax: 9,50 metre olarak belirtilmiştir.Mevcut imar paftasına göre parselin terki yoktur. Bina inşasına 30.10.2012 tarih ve 388 sayılı yapı ruhsatı ile başlanılmış, binanın tamamına 08.09.2016 tarih ve 269 sayılı yapı kullanmaz izin belgesi düzenlenmiştir.
Adresi : Uzunçiftlik Mah. Lozan Sk. No:12 Baştürk Apt. Zemin Kat, D:3 Kartepe
Yüzölçümü : 1.213,82 m2
Arsa Payı : 10/116
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 184.337,79 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/62 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR