İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartal'da 160 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076368
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / YAKACIK
: 160
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ŞOK 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6709 ESAS
Muhammen Bedeli
:
475,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 13:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ

2019/6709 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kartal İlçe, 11752 Ada, 437 Parsel, YAKACIK Mahalle/Köy, Mezarlık Mevkii, -/2/- (Bağ. Bölüm No:5) Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz bodrum+zemin+2 normal kat+çatı kattan ibaret olup toplam 5 kattan oluşmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır. Toplamda net 160 m2, brüt 180 m2 kullanım alanına sahip olduğu değerlendirilmiştir. Tapuda "Çatıda Odası Olan Mesken" şeklinde vasıflandırılmıştır. Satışa konu taşınmaz birbirinden bağımsız iki ayrı daire olarak tasarruf edildiği tespit edilmiştir. Biri 2.normal kat seviyesinde, diğeri ise çatı kat seviyesinde konumlu 2 adet 3+1 daire olduğu görülmüştür. Bu hususlar bilirkişinin kanaati olup ihaleye girmek isteyenlerin bir taşınmaz satın alacak kimsenin göstermesi gereken basiret ve özeni göstermesi, taşınmaz hakkında yeterli araştırmayı yapmaları gerekmektedir. Satış ilanı ve yapılacak ihaleye ilişkin her türlü yeni gelişmenin ilgilisince derhal icra dosyasına bildirilmesi zorunludur. Aksi takdirde sorumluluk kendilerine ait olacaktır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi No:12 K:2 D:5 Kartal / İSTANBUL
Yüzölçümü : 160 m2 (Net)
Arsa Payı : 25/100
Kıymeti : 475.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
Şartnamede gerekçesi belirtildiği üzere; İhaleye fiziki olarak katılmak isteyenlerin ihale teminat bedelini T. Vakıflar Bankasının TR800001500158007290494252 nolu hesabınaalıcı ismi İstanbul Anadolu 22.İcra Dairesi, Açıklama: "Dosya No: 2019/6709 Esas İhale Teminat Bedeli" şeklinde ve ihale katılımcısının kimlik ve/veya vergi numarası belirtilmek suretiyle yatırmaları gerekmektedir. İhale teminat bedelinin ihale anında icra emanet kasa hesabına yansıması ve doğru dosya bilgilerinin yazılmasına ilişkin sorumluluk ihale katılımcısına aittir.
Yukarıda yazılı açıklamalar doğrultusunda ihaleye katılanlardan FİZİKİ OLARAK NAKİT TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEK, banka hesabına yeterli teminatı depo etmeyenler ihaleye iştirak EDEMEYECEKLERDİR.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6709 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019 e-imzalıdır

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR