İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartal'da 1+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039183
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / YAKACIK
Oda Sayısı : 1+1
: 55
Bulunduğu Kat : 15
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2696 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ

2019/2696 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kartal İlçe, 2710 Ada, 398 Parsel, YAKACIK Mahalle/Köy, KARTAL YOLU Mevkii, 62 Nolu Bağımsız Bölüm Gayrimenkul bölge olarak Cumhuriyet mahallesinde, D-100 Karayolunun 70 metre kuzeyinde , kartal caddesi üzerindedir. bu caddeden otobüs, minibüsler ile toplu ulaşım imkanı bulunmakta olup, ayrıca Kartal Metro istasyonuna 700 metre mesafededir. toplu taşıma açısından ii alternatifler içermektedir. bulunduğu yer çarşı-merkez konumuna yakındır. sosyo ekonomik olarak orta düzey bölgedir. Yakın çevresinde özel konut alanları yer almaktadır.
Bulunduğu bina 9 yaşında, bir zemin , on üç normal kattan oluşan Çavuşoğlu Ütopya adlı iki bloktan oluşan betonarme sitesidir. Dış cephesi sıva üzeri boya , pencereleri ısı camlı pvc dir. binalarda asansör bulunmakta, ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. söz konusu taşınmaz B Blok, 15.kat, 62 nolu bağımsız bölümdür.
Giriş kapısı camlı alüminyum , bina giriş merdiven holleri 60x60 granit seramiktir. binada genel olarak işçilik ve malzeme kalitesi iyidir. binanın deprem yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sisteminin bulunduğu değerlendirilmiştir. sitede güvenlik , otopark , oyun parkı, açık yüzme havuzu, sosyal tesisler, kapalı yüzme havuzu, sauna , buhar odası, spor salonu, basketbol-voleybol sahası gibi donatılar mevcuttur.
Daire giriş kapısı ahşap kaplama çeliktir. giriş holü, mutfak , banyo ve koridorlar seramik , odalar ve salon laminat parkedir. mutfak dolapları laminat kapaklı mdf, tezgahı granit, alt-üst dolap aralı mozaik seramiktir. iç kapılar leke panel, duvarlar saten boyalı ve kartonpiyelidir. banyosunda mdf dolabı ve kabinli duş teknesi bulunmaktadır. daire içinde kullanılan malzeme ve işçilik kalite iyi , daire bakımlı ve temizdir.
1 oda, salon, giriş holü açık mutfak ve banyodan ibaret dairenin kullanım alanı net 55m² dir.
Adresi :
Yüzölçümü : 3.477,10
Arsa Payı : 45/5559
İmar Durumu : Kartal Belediyesinin 12/05/2019 tarihinde sitesinden alınan imar durum belgesine Kartal ilçesi, 1/1000 ölçekli 19.04.2013 t.t. Li Kartal Güneyi Revizyon Uygulama İmar Planı Kapsamında Ticaret+Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında KM ne çevrilmiştir.-AT Otopark şerhi 19/02/1987
Yev. 510
1. Satış Günü : 14/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat
KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2696 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR