İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartal/Yukarı Mahallesi'nde icradan satılık 90 m2 daire

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910172
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : YUKARI MAH. / KARTAL
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/68 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ

2017/68 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :

İstanbul İl, Kartal İlçe, 11431 Ada, 106 Parsel, YUKARI Mahalle/Köy, ZOBUR OSMAN KUYUSU Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm I.TAPU KAYDI: Kartal İlçesi Yukarı Mahalle, 11431 ada 106 parsel 2nolu bağımsız bölüm olan taşınmazın 1/1 Payı Zenun TÜRKOĞLU: Hazbi Oğlu adına kayıtlıdır.

I. GAYRİMENKULUN HALİHAZIR DURUMU VE NİTELİĞİ:

Mahallen Karlıktepe Mahallesi, Hale Sokak üzerinde bulunan 11 Kapı Numaralı apartmanın 1.Katında bulunan 2 ve Çatı katında bulunan 6 Numaralı dairelerdir. Bina zemin ve çatı katında 1 diğer katlarında 2 adet daire bulunmaktadır. Katlar arası servis merdiveni olup asansör bulunmamaktadır.Binada elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri bulunmaktadır. Bina Zemin kat + 1 Normal kat ve çatı katından oluşmaktadır. Bina girişi zemin kat seviyesinden ve bina yan cephesinden yapılmaktadır. Bina dışı sıvalı boyalıdır. 1.Kat 2 Numaralı Daire:Daire Projesinde; Hol, Banyo, 2 yatak odası, Salon, Mutfak ve 1 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Daire 2+1 Kullanımlı olup Proje üzerindeki ölçülerden takribi brüt 90,00 m2 dairedir. Daire keşif günü kapalı olduğundan içine girilememiştir. Daire sokak cephesine bakmaktadır. Mutfak tezgâhı ve Ahşap Mutfak dolapları vardır. Banyo-WC zemin ve duvarları seramik kaplamalı olup banyoda klozet, lavabo vardır. Salon ve odaların zemini parke kaplı, duvarları alçı üzeri boyalıdır. Dairenin tüm camları pvc doğramalıdır. Ayrıca mutfaktan erişimli balkon pvc doğrama ile kapatılarak ev kullanımına dahil edilmiştir. Daire içi özellikleri daire içine girilemediğinden son durumu bilinememekle beraber proje üzerinden, keşif günü dışarıdan yapılan gözlemlerden ve binanın yapımında standart olduğu düşünülen malzemeler üzerinden bir değerleme yapılmıştır.

II.GAYRİMENKULUN KIYMETİ:

Bulunduğu semt, mevkii ve rağbet derecesi, alt yapı hizmetleri tamamlanmış yerleşim ve mesken bölgesi, çarşı, pazar ve alış veriş merkezlerine olan uzaklığı ve ulaşım şekli, parselin büyüklüğü ve imar durumu, deprem riski, ana bina ve dairenin yapımında kullanılan malzemenin kalitesi ve işçiliği, yıpranma miktarı, dairenin büyüklüğü, bölüm ve kullanım şekli ile arsa payından gelen miktarı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı rayici, yıllık getirebileceği kira geliri, günün civarda emsal olacak alım-satım değerleri ve rağbeti ile kıymete tesir edecek bilumum faktörler göz önünde tutularak; Kartal ilçesi, Yukarı Mahallesi, Hale Sokak 11431 ada 106 parselsayılı 300,00 m2 alanlı Kat Mülkiyeti kurulmuş arsada inşa edilmiş 11 Kapı Numaralı apartmanda1/6 Arsa Paylı 1. Kat 2 Numaralı Mesken Nitelikli bağımsız bölümün tamamına 230.000,00 TL(İkiYüzOtuzBinTL) Kıymet takdir edilmiştir.

Adresi :Mahallen Karlıktepe Mahallesi, Hale Sokak. No: 11 Kat:1, D:2 Kartal

Yüzölçümü : 300,00 m2

Arsa Payı : 1/6

İmar Durumu : Kartal İlçesi, Yukarı Mah. 11431 ada 106 parsel sayılı taşınmaz, 1/1000 ölçekli 19.04.2013 t.t.?li Kartal Güneyi Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında 5/B1-5/3; 0,35/1,75 (Plan notlarının B.2.2. maddesine göre, kat adedi verilen konut + ticaret blok yapılanmalarda kat adedi iptal edilerek TAKS değeri 0.20-0.40 arasında serbest bırakılmıştır) yapılanma şartlarında Konut + Ticaret Alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 230.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR