İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartal Petroliş Mahallesi'nde 4+3 dubleks daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037506
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : PETROL İŞ MAH. / ATALAR
Oda Sayısı : 4+3
: 130
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1034 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ

2016/1034 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışı yapılacak olan taşınmazİstanbul İl, Kartal İlçe, 11113 Ada, 158 Parsel, YUKARI Mahalle/Köy, RAHMANLAR Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölümün 1/2 hissesidir. , Gayrimenkul bölge olarak Petroliş mahallesinde, D-100 karayolunun 2000 metre güneyinde, İzci sokakta yer almaktadır. Bu sokakta otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmakta, ayrıca D-100 üzerindeki Kartal Metro İstasyonuna 2000 metre mesafededir. Toplu taşıma açısından yeterli alternatif bulunmaktadır. Çarşı-merkez konumuna yakındır.
Yakın çevresinde Yavuz Selim Ortaokulu, Teğmen Burak Evirgen İlkokulu, Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve özel konut alanları yer almaktadır. Bölge sosyo-ekonomik olarak orta düzey bölgedir.
Bulunduğu bina 21 yaşında bir bodrum, bir zemin beş normal kattan oluşan betonarme bir binadır. Dış cephesi cam mozaik, pencereleri pvc dir. Binanın Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunmadığı değerlendirilmiştir. Bina giriş kapısı yağlı boyalı demir, giriş holü, merdiven sahanlıkları ve merdivenler mermer, korkulukları yağlı boyalı demir kutu profildir. Binada asansör bulunmakta ısınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Bina geneli kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi vasat, bina genel olarak temiz durumdadır.
Daire giriş kapısı pvc göbekli çelik kapıdır. Daire kullanımda olmadığından içine girilememiştir. Kiralık olan dairenin iç resimleri ve bilgileri internet sitesinden alınmıştır. Dubleks şeklinde olan dairenin alt katında 2 oda 2 salon, banyo, ebeveyn banyo, mutfak ve balkondan, üst katta ise 2 oda, 1 salon, banyo ve terastan ibarettir. Dubleks dairelerde çatı arasındaki yasal alan, alt kattaki normal alanın yüzde33’ ü kadardır. Ancak bu dairede kaçak olarak bu oranın çok üstüne çıkılarak, ilanda belirtildiğine göre 250 m2 lik alana ulaşılmıştır. Ancak Yasal olarak bu alanın net :
alt katta 100, üst katta 33 m2 olmak üzere toplam 130 m2 kadar olduğu görülmektedir.
Giriş holü, mutfak ve koridorlar seramik, odalar ve salon laminat parkedir. Duvarlar saten boyalı ve kartonpiyelidir. İç kapılar lake panel kapı olup, banyosunda kabinli duş teknesi (jakuzi) ve Hilton lavabolu dolabı bulunmaktadır. Mutfak dolapları laminat kapaklı mdf, tezgahı siyah granit, alt-üst dolap araları mozaiktir. Daire içi kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi iyidir. Çatı katında ise tüm tavanlar çam lambridir. Üst kata bağlantı betonarme merdiven ile sağlanmaktadır.
Adresi : Petroliş Mah. İzci Sokak No:15 D:12 Kartal / İSTANBUL
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 84/840
İmar Durumu :Kartal belediyesinin 28/06/2018 tarihinde verdiği imar durum belgesine göre;Kartal-Yukarı Mahallesi 11113 ada, 158 parsel taşınmaz, 19.04.2013 t.t.li 1/1000 ölçekli Kartal Güneyi Uygulama İmar Planında 5/A/3, 0.20-0.40/1.75 yapılanma şartlarında Konut Alanında, kısmen de Yol’da kalmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL taşınmazın 1/2 hissesidir
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1034 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR