İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartal Hürriyet'te 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127903
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / YAKACIK
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28491 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ

2018/28491 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : İstanbul İl, Kartal İlçe, 11871 Ada, 65 Parsel, Yakacık Mahalle, deliklikaya Mevkii, C blok 6.kat 24 nolu bağımsız bölümdür.
dairenin özellikleri: dairenin girişinde antre, antreye açılan balkonlu salon ve mutfak yatak odası ayrıca bir koridor, koridora açılan biri balkonlu iki yatak odası ve banyo mahalleri mevcuttur. daire 3+1 konumundadır. ıslak zeminlerde döşemeler karo seramik odalar ise laminant parke kaplamalıdır. mutfak, banyo ve tuvalette duvarlar tavana kadar seramik ile kaplıdır. antre, koridor, salon ve yatak odaları duvarları ise saten boyalıdır. kapılar ahşap panel kapı olup pencereler ahşap görünümlü PVC ısı camlıdır. banyoda küvet, klozet, lavabo, mutfakta ise tezgah altı üstü dolapları mevcuttur. daire salondan deniz manzaralıdır. doğalgaz yakıtlı kombi sistemli ısıtmalıdır. daire, yaklaşık brüt 100 m² alanlıdır.
ana taşınmazın özellikleri: bina betonarme karkas sistemde vasatın üzerinde ayrık nizam site konumunda iki bodrum zemin 8 normal katlı her katta daire olacak şekilde inşa edilmiştir. toplamda 11 katlı inşa edilmiştir. ikinci bodrum katta sığınak ve kalorifer dairesi mevcuttur. birinci bodrum katta 3 zemin katta ana girişte 3 ve normal katlarda 3'er adet daire bulunmaktadır. yapının mühendislik ve mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı ise lllB sınıfına girmektedir. ortak bölümleri olan apartman girişinde ve merdivenler mermer kaplı merdiven küpeşteleri kromajlı paslanmaz madenidir. bina site konumunda yapılmış sosyal tesisi olarak çocuk oyun alanı ve basketbol sahası mevcuttur. çevresi konut ve iş merkezleri inkişaf etmiştir. blok kapı numarası 5 olarak adlandırılmıştır. binada su, elektrik, doğalgaz, çift asansör tesisatları mevcut her türlü belediye teknik alt ve üst yapı hizmetlerinden istifade etmekte olup ulaşım imkanı kolaydır.
çevresel özellikleri: dairenin bulunduğu konum 3 adet bloktan oluşan site konumunda toplamda 90 daireden oluşmaktadır. site içerisinde blokların haricinde açık otoparkı bulunmaktadır. çevresi konut alanı olarak yapılaşma devam etmektedir. özel güvenlikli korumalıdır. sitenin iki giriş kapısı bulunmaktadır. peyzaj düzenlemesi yapılmıştır.
Adresi : Hürriyet Mah. Vatansever Cad. Encümen Sokak no:1-3-5 Özkale Yurt Sitesi C Blok 6.Normal Kat 24 Nolu Daire Kartal / İSTANBUL
Yüzölçümü : 5.265,00 m²
Arsa Payı : 1/90
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli 04/05/2006 tasdik tarihli Kartal E-5 kuzeyi imar planı ve 10/02/2013 imar plan tadilatında; taban alanı katsayısı TAKSmin:0.20-00.40 kat alanı katsayısı KAKS:1.50 ayrık nizam yapılanma şartlarında konut alanında kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 15:00 - 15:07 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 15:00 - 15:07 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28491 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR