İZMİR KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka'da 64 m² daire icradan satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979654
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : ÖRNEKKÖY MAH. / İMBATLI
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 TLMT
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıf İş Hanı No:82/c 4. Kat Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ
2019/6 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: İzmir İli, İzmir ili Karşıyaka İlçesi Örnekköy Mahallesi 37712 ada 43 parselde 148.30m2 yüz ölçümlü arsa nitelikli taşınmazda 12/124 arsa paylı 3.Kat 6 nolu bağımsız bölüm meskenin tam payı.
ADRESİ: Örnekköy Mahallesi 7401 Sokak No:39 Ertop Apt. K:3 D:6 Karşıyaka/İZMİR
İMAR DURUMU: İzmir ili Karşıyaka İlçesi Tapu sicil müdürlüğü kayıtlarından İzmir ili Karşıyaka İlçesi Örnekköy Mahallesi 37712 ada 43 parsel planlı alanlar imar yönetmeliğinin geçici 2.maddesine göre inşaata uygun bitişik nizam 5 katlı konut adasına isabet etmektedir.
HALİ HAZIR DURUMU: Mesken 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, antre mutfak ve salon balkonundan ibarettir. 2 oda salon yer döşemesi laminant, banyo, mutfak ve hol yer döşemesi seramik, duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, tavan kenarları kartonpiyerli, salon duvarları kağıt kaplama, pencereler pvc, iç kapılar mobilya kapı, banyoda duşakabin, klozet, hilton lavabo, mutfak alt ve üst dolaplı granit bankolu, giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken doğalgazlıdır. Bina asansörlüdür. Mesken asansör çıkışına göre tam karşıya isabet etmektedir. Mesken tek cephelidir. Binanın inşaat ruhsatı tarihi 01.06.2014, yapı kullanma izin belgesi 18 Eylül 2015, Binanın yaşı 4, yıpranma payı %5'dir. Planlı alanlar tip imar yönetmeliğine göre meskenin brüt alanı 76.00m2, net alanı 64.00m2'dir. Bina 5 katlıdır. Yapının sınıfı 4 grubu B'dır.Yapıdaki bağımsız bölüm sayısı 11, yapının taban alanı 148m2, yapı inşat alanı 871m2'dir. Zeminde 3 dükkan bulunmaktadır. Mesken, Dedebaşı Mezarlığına 450m, Hülya Karaer camisine 300m, Örnekköy Mah. Muhtarlığına 350m mesafededir. Ulaşım kolaydır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır
KIYMETİ : 300.000,00 TL
KDV ORANI : %1
KAYDINDAKİ ŞERHLER : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
1. SATIŞ GÜNÜ : 11/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. SATIŞ GÜNÜ : 11/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
SATIŞ YERİ : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıf İş Hanı No:82/c 4. Kat Satış Odası
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR890001500158007290494284 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 04/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR