KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

Karşıyaka'da 3+1 daire icradan satılıktır

KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961941
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : AKSOY MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6916 Esas
Muhammen Bedeli
:
475,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C K:4. Kat satış odası Karşıyaka / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ
2018/6916 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Aksoy mah, 263 Ada, 51 Parselde kayıtlı,193,50m²yüz ölçümlü,Ana Taşınmaz Niteliği Kargir Apartman olan, 2/10 arsa pay paydalı,4. Kat, 5 nolu bağımsız bölüm MESKEN nitelikli TAM hisseli taşınmaz.
Adresi: Aksoy mah. 1735 sk. No:51 Onan Apartmanı Kat. 4 , Daire No:5 Karşıyaka/İZMİR
İmar Durumu : Taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde, Blok Nizam. 5 kat ön cepheden 3m. Arka cepheden mevcutlar hizası olacak şekilde yapılaşma hakkına sahip olduğu ve Konut Alanı lejandın da kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 475.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
Hali Hazır Durumu: Bilirkişi raporuna göre;Taşınmazın konumlu olduğu parsel 193,50 m² yüzölçümüne sahiptir. Taşınmazın konumlu olduğu bina Zemin kat+ 4 normal kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmakta olup, betonarme karkas yapı tarzına inşaa edilmiştir. Yapı kullanma izin belgesine göre bina tamamlanma tarihi 21.03.1977 olup, bina yaşı 41 yıl, bina yıpranma oranı % 40 olarak hesaplanmıştır. Bina dış cephesi akrilik dış cephe boyası olup, bina girişi demir doğramadır. Bina ortak alanları mozaik kaplama olup, merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada doğalgaz tesisatı mevcut olup, asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz 2/10 arsa paylı 4. Kat 5. bağımsız bölüm numaralı taşınmaz 21.03.1977 tarihli yapı kullanma izin belgesine göre 115 m²kullanım alanlıdır. Taşınmaz 3 oda, salon , mutfak, banyo , WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Salon oda zeminleri laminant parke, ıslak hacim zeminleri seramik kaplamadır. Duvarlar salon ve odada duvar kağıdı, ıslak hacimlerde seramik kaplamadır. Tavanlar plasik boya ve kartonpiyer süslemedir. Taşınmazın dış kapısı çelik kapı, iç kapakları ahşap panel kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Mutfak hazır mutfak niteliğinde olup, mermerit tezgah mevcuttur. Banyo Hilton lavabo, duşakabin ve klozetten oluşmaktadır. Taşınmazın balkonlarının PVC malzeme ile kapatıldığı görülmüştür. Taşınmazda kombi ve doğalgaz mevcuttur.Taşınmaz Karşıyaka Belediyesine 400 m, Karşıyaka Çarşısına 450 m Karşıyaka Vapur İskelesine 800m Karşıyaka İzban İstasyonuna 390 m kuş uçuşu mesafede yer almaktadır. Taşınmaz ilçe merkezinde konumlu olup, taşınmaz ulaşım toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Taşınmaz belediye ve altyapı hizmetlerinin tam olduğu bölgede konumludur.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C K:4. Kat satış odası Karşıyaka / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 1. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR300001500158007290494473 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6916 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için
İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,Tebliğ ve ilan olunur. 06/03/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

2/2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR