İZMİR KARŞIYAKA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka'da 111 m2 daire icradan satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927291
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/650TLMT
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:45
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası 4. Kat Satış Odası ( Kemalpaşa Cad. No 82/c Kat 4 Satış Odası K.yaka/izmir)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA 4. İCRA DAİRESİ
2018/650 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri :Taşınmaz tapuda İzmir ili Karşıyaka İlçesi Soğukkuyu Mah. 9063 ada no 34 parselde kayıtlı 2. Kat 122 girişli 5 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır. Taşınmaz Belediyenin yazısına göre, 1 salon, 3 oda, 1 mutfak +hol +Antre +wc +banyo +ebeveyn banyo +kiler+ 2 balkon mevcuttur. Binanın üzerinde olduğu parsel iki yola cepheli olup,taşınmaz ön ve arka cepheli ara daire olarak konumlandığı, taşınmazın yer aldığı parsel üzerinde giriş Zübeyde Hanım caddesinde sağlanan, bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat olmak üzere 6 katlı bina yer aldığı, bodrum kat depo, zemin kat 3 işyeri ve 1 mesken, diğer her katta 3 er daire mevcuttur. Bina asansörlüdür. Daire girişi kapısı çelik kaplama , kat kaloriferli,+kombili ve doğal gazlıdır.Antre, yerler seramik,duvarlar alçı saten boyalı ve tavan kenarları kartonpiyerli olup, halde vestiyer ve dolabi mevcuttur. Mutfak, ankastre hazır mutfak, mermerit tezgahlı, altı ve üstü ahşap kaplama dolap şeklinde, yerler ve duvarlar seramik, tavan kenarları kartonpiyerlidir. Mutfak ve salandan ön balkona geçişli olup, elektrikli panjurludur. Salon ve odaların yer döşemesi ahşap rabıta parke, duvarları alçı sıva üzerine saten boya, tavan kenarları kartonpiyerdir. İç kapılar amerikan tipi ahşap kapı, pencereler aliminyum doğrama ve elektrikli panjurdur. Banyo+ebeveyn banyosu; duş teknesi+kabin, klozet ve hilton lavabo, şer döşemeleri ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı ve asma tavan mevcuttur.Mesken brüt 140 m², net 111,76 m²'dir. Taşınmazın konumu; ikamet edenlerin önemli kurum ve kuruluşlara sosyal imkanlara ulaşma açısından 1. Dereceden merkezi sayılabilecek bir yerleşim alanında olduğu, bina yaklaşık 18 filli yaşında olduğu,temel belediye ve kamu hizmetlerinden yararlandığı ( yol, toplu taşıma, elektrik, çöp toplama, belediye, şebeke suyu kanalizasyon, PTT hizmetleri vs),konu taşınmazın kuş uçusu Karşıyaka Hükümet Konağı 750 mt, Karşıyaka İzban istasyonu 900 mt, Karşıyaka Vapur İskelesi 1200 mt, Karşıyaka Beledyiesi 730 mt, Karşıyaka Lisesi 450 mt., Anadolu cad. 180 mt Atatürk bulvarı Girne Bulvarı 650 mt,fevzi paşa ortaokulu 50 mt, soğukkuyu cami 150 mt mesafesinde olduğu, otopark; parsel sınırları içeresinde binanın arka bahçesinde yer aldığı, demoğrafik yapının tamamlanarak devam ettiği ve bölgede genel olarak orta sınıf gelir grubundaki insanların yaşadığı, binanın her katının 3 adire olarak kullanıldığı, binanın bodrum katı depo olarak ayrıldığı binada asansörün mevcut olduğu görülmüştür.

Adresi : İzmir İli Karşıyaka İlçesi Soğukkuyu Mah Zübeyde Hanım Caddesi No 122, 2. Kat, Daire No 5 K.yaka/izmir
İmar Durumu : Karşıyaka Belediye yazı işleri müdürlüğü'nün 15/08/2018 tarihli ve E. 15398 saylı yazısına göre konu taşınmazın her iki yol cephesinden de 5 er mt bahçe mesafeli 7,90 mt arka bahçe mesafeli blok nizam 5 kat gabarili konut adasına isabet ettiği belirtilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası 4. Kat Satış Odası ( Kemalpaşa Cad. No 82/c Kat 4 Satış Odası K.yaka/izmir)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.KDV oranın değişmesi veya yetkili makamlarca başka bir orandan yatırılmasına karar verilmesi halinde aradaki fark varsa cezaları ihale alıcısı tarafından yatırılacaktır. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İşbu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı, tapuda adresi olmayanlar ve satış ilanı tebligatı bila tebliğ dönenler için İİK m 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına,
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/650 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR