KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

Karşıyaka Tuna Mahallesi'nde dubleks mesken icradan satılıktır

KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079173
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : TUNA MAH. / ALAYBEY
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/58 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
605,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad.Vakıf İş Hanı No:82/2 4.Kat Satış odası Karşıyaka/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
1. İCRA DAİRESİ 2019/58 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: İzmir İli Karşıyaka ilçesi Tuna Mah. 49 ada 87 parsel de kayıtlı Zemin+batar kat, 1 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı,306,65 m² yüzölçümlü, 16/160 arsa pay/paydalı, ana taşınmaz niteliği arsa, bağımsız bölüm niteliği dubleks mesken olan taşınmazın borçluya ait TAM hissesi
ADRESİ: Tuna Mah. Şehit Üsteğmen Ahmet Konuksever Sok.No:15 Yıldırım Apt.K:(Zemin+Batar) D:1Karşıyaka / İZMİR
İMAR DURUMU: İzmir İli Karşıyaka İlçesi Tuna Mah.49 ada 87 parsel 3'er m yan bahçe mesafeli , 5 katlı ayrık nizam konut adasına isabet etmektedir.
KIYMETİ: 605.000,00 TL (Kıymet takdiri Karşıyaka 1.İcra Hukuk Mahkemesi'nin 26/06/2019 Tarih 2019/281 E 2019/363 Karar sayılı ilamı ile kesin olmak üzere karar verilmiştir)
KDV ORANI: %1
KAYDINDAKİ ŞERHLER: Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
HALİ HAZIR DURUMU: Daire kat kombili+kaloriferli+doğalgazlıdır. Daire zemin ve batar katta yer alan dubleks tipi bir meskendir .Batar kata içeriden laminat döşemeli ferforje korkuluklu merdivenle çıkılmaktadır .Zemin katta şömine bulunmaktadır Daire pencerelerinde güvenlik açısından demir ferforje imalatı yapılmıştır. Dava konusu dairenin bulunduğu apartman betorname cinsi olup 1993 inşaat, 2000 yılı oturma ruhsatlıdır. 3. sınıf B grubu yapı cinsindedir. Oturma ruhsatı tarihine göre yaklaşık 19 yıllık betonarme cinsi bir binadır. Dubleks dairede zemin katta salon,mutfak,oda, tuvalet+lavabo, balkon(cam imalatla kapatılmış balkon) batar katta 3 oda ve banyo, balkon bölümleri bulunmaktadır.Yer döşemeleri odalar ve salon laminat parke, diğer kısımlar ıslak alan ve hacizler seramik, dış doğramalar PVC ve iç doğramalar ahşap, mutfak mermer tezgah altı ve üstü ahşap üzeri kaplama dolap şeklindedir. Banyoda lavabo, klozet+duş kabin bulunmaktadır.Giriş kapısı çelik üzeri kaplama kapı olup, duvarları boyalıdır. Zemin kattaki tuvalette de lavabo, klozet bulunmaktadır.Ulaşımı kolay olan dava konusu taşınmaz topoğrafik olarak düz konumdadır. Belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanan ve ulaşımı kolay olan dava konusu taşınmaz, Karşıyaka Tuna Mahallesinde yer almaktadır Karşıyaka Kaymakamlığı'na 700 m., Bostanlı Vapur İskelesi'ne 300,00 m. ve Metroya da 800,00 m.yaklaşık mesafesindedir. Karşıyaka ana çarşısına da 250,00 m. olup yakın konumdadır.
1. SATIŞ GÜNÜ : 15/01/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. SATIŞ GÜNÜ : 17/02/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
SATIŞ YERİ : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad.Vakıf İş Hanı No:82/2 4.Kat Satış odası Karşıyaka/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :

  1. Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 1. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR300001500158007290494473 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önceibraz etmeleriveya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halindebu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandanalınmasınakarar verilmesi halindearadaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
  3. Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
  4. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  5. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  6. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/58 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
  7. Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,
  8. Tebliğ ve ilan olunur. 04/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

2/2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR