İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka Tersane Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113663
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : TERSANE MAH. / ALAYBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 52
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1846 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
KARŞIYAKA ADLİYESİ EK BİNASI KEMALPAŞA CADDESİ VAKIF İŞHANI NO:82/C 4. KAT SATIŞ ODASI KARŞIYAKA/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
2. İCRA DAİRESİ
2019/1846 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : İzmir İl, Karşıyaka İlçe, Tersane mahallesi, 191 ada, 3 parsel, 105.00m2 yüzölüçümlü arsa nitelikli taşınmazda 6/50 arsa paylı zemin kat 1 numaralı bağımsız bölüm meskenin TAM PAYI
Adres: Tersana Mahallesi 1702 Sokak No:7 Engin Apt. Zemin Kat D:1 Karşıyaka/İZMİR
Mimari projesinde mesken 2 oda 1 salon, wc, açık mutfak, banyo ve balkondan ibarettir. Salon balkonlu, 2 oda müşterek balkonludur. Meskenin 3 oda salon yer döşemesi laminant, duvarlar sünger boya, tavan kenarı kartonpiyerli, iç kapılar amerikan panel kapı, pencere doğramaları pvc ve demir korkuluklu, salon balkonu içeriye alınmış, mutfak alt ve üst dolaplı granit bankolu, 1 oda ışıklığa bakmakta, wc'de klozet, lavabo, banyoda duşa kabin, klozet, hilton lavabo, giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken doğalgazlıdır. Mesken bina girişine göre sağ ön cephedir. Mesken 2 cephelidir. Binanın inşaat ruhsatı tarihi 19/11/1973, yapı kullanma izin belgesi tarihi 18/07/1975, binanın yaşı 43, yıpranma payı %45'dir. Meskenin brüt alanı 70.00 m2, net alanı 52.67m2'dir. Mesken Tersane Camisine, Selçuk Yaşar İ.Ö.Okuluna yakındır. Ulaşım kolaydır. Belediye Hizmetlerinden yararlanmaktadır.
İmar Durumu : İzmir ili Karşıyaka ilçesi Tapu Sicil Müdürlüğü kayıtlarına göre Tersana mahallesinde kain tapunun 191 ada, 3 parsel 3m arka bahçe mesafeli bitişik nizam 5 katlı konut adasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : KARŞIYAKA ADLİYESİ EK BİNASI KEMALPAŞA CADDESİ VAKIF İŞHANI NO:82/C 4. KAT SATIŞ ODASI KARŞIYAKA/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYECE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR. 9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1846 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR