İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka Şemikler Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114076
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : ŞEMİKLER MAH. / NERGİZ
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1539 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Vakıf İşhanı Kat:4 gayrimenkul satış odası, KarşıyakaİZMİR--

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
2. İCRA DAİRESİ
2019/1539 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir,Karşıyaka,Şemikler,9441 ada,17 parsel,arsa nitelikli,3.kat,3 nolu
b.b.
Adresi : Cengiz Topal Cad.No:10 Kat:3 D:3 Karşıyaka,İZMİR
Yüzölçümü : 297 m2
Arsa Payı : 16/80
İmar Durumu : Karşıyaka Plan ve Proje Müdürlüğünün 05/08/2019 tarihli ve E.11905 sayılı yazısına göre konu taşınmaz planlı alanlar imar yönetmeliğinin geçici 2.maddesine göre ön bahçe mesafesi 5 mt, arka bahçe mesafesi 6,90mt,blok nizam 5 kat gabarili konut adasına isabet ettiği belirtilmiştir.
ÖZELLİKLERİ : Mahallinde ve tasdikli mimari projesine göre yapılan incelemede mesken, 4 oda, 1 salon, açık mutfak antre, 2 banyo ve 2 balkondan oluşmuştur. 3 odanın yer döşemesi laminant masif parke salon mutfak ve diğer ıslak mahallerin yer döşemesi seramik, duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, tavan kenarları kartonpiyerlidir. Mutfak, açık mutfak şeklinde alt ve üstü mdf lam kaplama dolap, mermer tezgahlı, duvarları saten boyalıdır. Salon ve 1 odası balkonludur. Mesken kat kaloriferli olup doğal gaz aboneliği yoktur. Giriş kapısı ve iç kapılar ahşap pencere doğramaları aliminyum balkon camekan şeklinde kapatılmış ve pencereler panjur sistemlidir. Banyolarda duşakabin, klozet, hilton lavabo,duvarları seramik kaplı ve asma tavan mevcuttur. Bina (zemin kat+4 kat) 5 katlı olup, mesken 3.katta, güney ve kuzey cepheli ara parselde konumlandığı, bina girişine göre iki cepheli asansörlü her katta 1 adet bağımsız bölüm mevcuttur.Bölge otoparkı mevcut olup genel olarak otopark sorunu bulunmaktadır. Karşıyaka Belediyesi arşiv kayıtlarında bulunan yapı ruhsatı tarihi 13/04/1991 yapı kullanım izin belgesi tarihi 11/06/1993 dür. Meskenin brüt alanı 162m², net kullanım alanı yaklaşık 138m² olarak tespit edilmiştir. Taşınmazın konumu, ikamet edenlerin önemli kurum ve kuruluşlara sosyal imkanlara ulaşma açısından 1.dereceden merkezi sayılabilecek yerleşim alanında olduğu, demografik yapının tamamlanarak devam ettiği ve bölgede genel olarak üst sınıf gelir gurubundaki insanların yaşadığı, temel belediye ve kamu hizmetlerinden yararlandığı,taşınmazın kuş uçuşu bostanlı vapur iskelesi 750 mt, çarşı tramvay durağı 100 mt, Bostanlı camisi 500 mt, Bostanlı Rekreasyon alanı 350 mt, Bostanlı güzel sanatlar merkezi 500 mt mesafesinde ve ulaşımın kolay olduğu tespit edilmiştir. İnşaat tarzinin betonarme, yapı sınıfı 3, grubu A dır. Kat sayısı 5, daire sayısı 3, işyeri sayısı 3, bina yaşı 26, aşınma oranı %25 alınmıştır. Taşınmazın satılabilirlilik, kiralanabilirlilik özelliğine sahiptir.
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Vakıf İşhanı Kat:4 gayrimenkul satış odası, KarşıyakaİZMİR----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYECE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR. 9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1539 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR