İZMİR KARŞIYAKA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Karşıyaka/Şemikler Mahallesi'nde 3+1 daire mahkemeden satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023981
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : ŞEMİKLER MAH. / NERGİZ
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 VESAYET SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
37,500 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Kalem odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/3 VESAYET SATIŞ

TAŞINMAZIN PAZARLIK SURETİYLE SATIŞ İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Şemikler mah. 25088 Ada, 1 Parselde kayıtlı, C blok 7.kat 29 nolu bağımsız bölüm mesken vasfında taşınmazın kısıtlıya ait 1/8 hissesi. Daire site içerisinde olup üç oda, salon,mutfak, banyo, tuvalet ve ayrıca bir küçük depo vardır. Yaklaşık 20 yıllık bir yapıdır. Bina 9 katlı olup çift asansörlüdür. Binada doğal gaz olmasına rağmen daireye henüz bağlanmamıştır.

Adresi : Mustafa Kemal Mah. Bülent Ecevit Cad. No:67- K:7-D:29 Karşıyaka / İZMİR
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 1/203
Kıymeti : 37.500,00 TL(1/8 hissenin kıymeti olup sadece bu hisse satılacaktır)
Satış Günü : 22/08/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Kalem odasında -

Satış şartları :

1- İhale pazarlık suretiyle yapılacaktır. Birinci satışın yirmi gün öncesinden, satış tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %100 ünü ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci satışta istekli bulunmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
Alıcının satış bedelini ihalenin onaylanması koşulu ile ihale tarihinden itibaren 10 gün içerisinde ödemesine, ayrıca damga vergisi ve tapu alım satım harçlarının alıcıya ait olmasına,
Satışa en azüç isteklinin teklif mektubunu vermesine, isteklilerle yapılan pazarlık sonucu ihalenin en yüksek bedeli verene yapılacaktır.
2- Pazarlık suretiyle satışa iştirak edeceklerin kapalı zarf usulü teklif mektubu sunmaları vetahmin edilen değerin % 20'si oranında 7.500,00.-TL.pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,tapu alım ve satım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR