GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka Mahallesi'nde 3+2 tripleks konut icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889877
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+2
: 183
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1163 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A(MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2017/1163 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 116 Ada, 9 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy, 18 tripleks mesken Nolu Bağımsız Bölüm Karşıyaka Mahallesi 720. Sokak, Mogan Sitesinde, 1 bodrum, zemin, 1 normal katlı tripleks meskendir.
Binanın çatısı kiremit kaplıdır.
Binanın cepheleri akrilik boyalıdır.
Bina giriş kapısı çelik kapıdır.
Bina, mimari projesine göre, bodrum katta alt salon, antre, WC, kiler, kazan dairesi, zemin katta, salon, antre, WC, mutfak, balkon, 1. Katta, antre, 3 oda, banyo, ebeveyn banyo ve iki balkondan ibarettir. Fiili olarak, bodrum kattaki çekme mesafesinde, salon bağlantılı 18,00 m²?lik mutfak tesis edilmiş, bitişik parseldeki binanın bodrum katı ile birlikte kullanılacak şekilde düzenlenmiştir. Yine, bodrum kattaki kiler WC olarak düzenlenmiştir. Ayrıca, zemin kat ön cepheden binaya 9,00 m² ilave yapılarak, bu bölüme içeriden mutfak bölümü dahil edilerek, yardımcı personel bölümü düzenlenmiştir.
Girişinde zemin seramik olup, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları halı kaplı, yan duvarlar plastik boyalıdır.
Salonlar ve odaların zemini halı kaplıdır. Antre, mutfak, WC'ler, banyolar ve balkonların zemini seramik kaplıdır.
Salonlar, antreler ve odaların duvarları saten boyalı, tavanları kartonpiyerli ve plastik boyalıdır.
Bodrum kattaki mutfak zemini seramik kaplı, duvarları saten boyalı, tezgahı ve eviyesi mermerit, tezgah altında ve üstünde ankastre dolaplar bulunmaktadır.
Bodrum kat, WC?de duvarlar seramik kaplı, dolaplı lavabo ve klozet vardır.
Zemin kattaki WC depo olarak kullanılmaktadır.
1.Kat banyoda, zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Dolaplı lavabo, klozet, küvet üzeri duşa kabin ve duş bataryası vardır.
1.Kat ebeveyn banyoda, zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Asma lavabo, klozet, duş teknesi üzeri duşa kabin ve duş bataryası vardır.
Kapılar mobilya kapı, pencere doğramaları ahşap üzeri cilalı ve çift camlıdır.
Balkonlar açık olup, korkulukları ahşaptır.
Isınma sistemi, doğalgazlı, merkezi cihazlı kat kaloriferlidir.
Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliğinin Tanımlar başlıklı 2.Bölümünün, Yapı Düzenine İlişkin Tanımlar başlıklı 18.maddesinin Konutlarda Net Alan (Faydalı Alan) başlıklı 38.fıkrasındaki esaslara göre, balkonlardan (11-2) 9 m² ilave edilerek, mimari projesine göre, bağımsızın net (faydalı) alan toplamı 183 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca, 27m² ilave vardır.
Tripleks, borçlu Ahmet Şanlı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Tripleks mesken, ön-yan-arka, güney-kuzey-doğu cephelidir.
Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Binanın mimari projesine uygun hale getirilmesi için22/11/2017 tarihi itibariyle 30.000 TL masraf gerekmektedir.
Ankara ili, Gölbaşı İlçesi, Karşıyaka Mahallesi, 720.Sokakta kain, 116 ada 9 parseli teşkil eden 543 m² miktarındaki arsa üzerindeki, bitişik 2 adet tripleks konut niteliğindeki binada bulunan 1/2 arsa paylı, 3 kapı no.lu (Tapuda bağ.böl.no: 18) tripleks meskenin;semt ve mevki, emsallerinin alım-satım rayiçleri, inşaat tarzı ve evsafı, yüzölçümü, bölgedeki ve bina içindeki konumu, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün koşulları da dikkate alındığında hali hazır durumu itibariyle değerinin 800.000,00 TL (Sekiz yüz bin Türk Lirası)
Adresi : Gölbaşı İlçesi Karşıyaka Mah. 720 Sokak Kapı N0:3 (tapuda 18 nolu B.B.) Gölbaşı/Ankara
Yüzölçümü : 183 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu :Gölbaşı Belediye Başkanlığının 25/10/2017 tarihli yazısında 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında "konut alanı" olarak planlandığı yapılaşma koşullarının emsal: 0.30, Hmax: 6,50 M olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A(MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1163 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR