KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka/Bostanlı Mahallesi'nde dubleks mesken icradan satılıktır

KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037144
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : BOSTANLI MAH. / DENİZBOSTANLISI
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/987 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
620,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıfişhanı No:82/C 4. Kat Satış Odası Karşıyaka/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ 2017/987 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri : İzmir İl, Karşıyaka İlçe, Bostanlı Mahallesi, 25156 ada, 1 parsel, 72 Cilt, 7177 sayfa, 2.644,85 yüzölçümlü, 5 katlı betonarme apartman ana taşınmaz nitelikli, 6/320 arsa paylı, A Blok 34 girişten Zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm Dubleks mesken niteliğindeki taşınmazın TAM HİSSESİ.
Adresi: 2016/1 sok. No:34, A Blok- Didim apt. D:2(Dubleks mesken)Karşıyaka/İZMİR
İmar Durumu : Karşıyaka Bostanlı Mahallesi 274(25L-IIIa pafta, 25156ada, 1 parsel sayılı gayrimenkul, Blok nizam, yol cephelerinden 5.00’er m. bahçe mesafeli, 5 kat, H: 15,80m. gabarili konut adasına isabet etmektedir. Parsel üzerinde 1993 yılı ruhsatlı 5’er katlı iki adet yapı bloğu bulunmaktadır.
Hali Hazır Durumu : Bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz 2 numaralı dubleks mesken 123m2 kullanım alanlıdır. Daire doğalgaz ısıtmalıdır. 2 nolu dubleks meskenin Zemin katında 1 salon, salona açık mutfak, wc ve zeminkat terasından ibarettir. Daire giriş kapısı dekoratif desenli çelik kapıdır. Dairenin, duvarları saten alçı ve saten boyalıdır. Tavan kenarları spot aydınlatmalıdır. İç kapılar ahşap kapı, Pencereler pvc doğramadır. Salon yer döşemeleri ahşap laminat parkedir. hol, antre ve mutfak yer döşemeleri seramik kaplıdır. Mutfak hazır mutfaktır. Tuvaletinde alafranga tuvalet taşı ve Hilton lavabosu mevcut yerler seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Üst kata çıkış merdiveni beton üzeri ahşap kaplamadır. Üst katta; 3 oda, banyo, hol ve 1 balkon ibarettir. 3 odanın da yer döşemeleri yerler ahşap laminat parkekaplı.duvarları saten alçı ve saten boyalıdır. 1 balkonda proje ve ruhsat eklerine aykırı olarak yatak odası alanına katılmıştır. Banyosunda duş+kabini, Hilton lavabosu ve klozeti mevcut, yer döşemeleri seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. 1 odası ışıklığa bakmaktadır. Güney olmak üzere bir cephelidir. Pencereleri elektikli panjurludur. Dubleks daire blok girişine göre arka cepheye aynı zamanda parsel içerisindeki diğer bloğa bakmaktadır. Bina 1993 yılı ruhsatlı olup 26 yıllık bir binadır. 21-30 yıllık Betonarme binaların aşınma payına göre dairenin yıpranması %25 dir. Daire III sınıf B grubu yapıdır. Dubleks Daire; Nergiz tren istasyonuna 110m, Girne Bulvarına 410m.yürüme mesafesindedir.
Kıymeti : 620.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Caddesi Vakıfişhanı No:82/C 4. Kat Satış Odası Karşıyaka/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR890001500158007290494284 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/987 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 03/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR